Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SAĞLIK
  4. »
  5. Endoskopi alanında Yüksek İhtisas

Endoskopi alanında Yüksek İhtisas

ateshaber ateshaber -
29 0

BURSA (İGFA) – Bursa’nın sıhhat alanında iki amiral gemisinden biri olan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, endoskopik hizmetlerde uygulanan ileri tekniklerle hastalara şifa dağıtıyor. Hastanenin endoskopi ünitesinde uygulanan ERCP (Endoskopik Retrograd Kolanjio Pankreatografi) süreci ile safra kesesi, pankreas hastalıklarının teşhis ve tedavisi, EBUS (Endobronşiyal Ultrasonografi) süreci ile de akciğerdeki birçok hastalığın teşhis ve tedavisi yapılabiliyor. Sindirim sistemlerinin alt tabaklarının incelenebildiği, biyopsi ve tümörlerde evreleme yapılmasına yarayan EUS (Endoskopik ultrasonografi) tekniği de yemek borusu, mide, safra kesesi, pankreas üzere organların hastalıklarına erken teşhis koymada kıymetli rol oynuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, hastanede uygulanan ileri düzey endoskopik sistemlerle Bursa başta olmak üzere Güney Marmara’da birçok hastanın şifa bulduğunu belirtti. Endoskopi ünitesinde aşikâr periyotlarda değişmekle birlikte aylık 20 ERCP, 15 EUS süreci yapıldığı bilgisini veren Dr. Yavuzyılmaz, “Hastalarımıza süreç kararı verildikten sonra 1 hafta içinde randevu oluşturulmakta ve süreçlerden evvel kapsamlı bir anestezi muayenesi yapılmaktadır. Süreç sonrası hastalar, ünitede bulunan müşahede odalarında ilgili uzman tabip taburculuğunu uygun görene kadar sıhhat çalışanları tarafından takip edilmektedir” dedi.

Endoskopik görüntüleme sistemlerinde gelişen teknoloji ve uygulamaları yakından takip ettiklerini lisana getiren Dr. Yavuzyılmaz, yeni uygulama ve hizmetleri hastane bünyesine kazandırmak için çalışmaya devam ettiklerini kelamlarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir