Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. EHF Avrupa U17 Şampiyonası’nda birinci gün tamam

EHF Avrupa U17 Şampiyonası’nda birinci gün tamam

ateshaber ateshaber -
50 0

İZMİR (İGFA) – EHF Avrupa U17 Plaj Hentbolu Şampiyonları İzmir İnciraltı Spor Tesisleri’nde bugün başladı. Kızlar ve erkeklerde Türkiye dahil 15’er ülke ekibi gayret ediyor.

A Kümesi’nde uğraş eden U17 Kız Plaj Hentbolu Ulusal Ekibimiz birinci maçında Ukrayna’ya 2-0, günün ikinci maçında ise İspanya’ya 2-0 mağlup oldu.

A Grubu’nda mücadale eden U17 Erkek Plaj Hentbolu Ulusal Kadromuz ise oynadığı maçlarda Hırvatistan’a 2-0 ve Norveç’e 2-0’lık setlerle kaybetti.

U17 Kız Plaj Hentbolu Ulusal Takımımız’ın çaba ettiği A Kümesi’nde İspanya, Ukrayna, Portekiz ve İsviçre yer alıyor. B Kümesi’nde Bulgaristan, İsveç, Polonya, Norveç ve Macaristan; C Kümesi’nde ise Hırvatistan, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve Almanya çaba ediyor.

U17 Erkek Plaj Hentbolu Ulusal Takımımız’ın yer aldığı A Kümesi’nde ise Hırvatistan, Ukrayna, Norveç ve Çek Cumhuriyeti bulunuyor. Erkekler B Kümesi’nde İspanya, Polonya, Hollanda, Fransa ve Bulgaristan; C Kümesi’nde ise Portekiz, İsviçre, İsveç, Almanya ve Macaristan kadroları yer alıyor.

Karşılaşmalar EHF TV ve Spor DSmart ve Dsmart GO’da canlı olarak yayınlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir