Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kocaeli kent bayramlaşmasında tek beden oldu

Kocaeli kent bayramlaşmasında tek beden oldu

ateshaber ateshaber -
60 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Kurulu’nun düzenlediği “37. Kocaeli Kent Bayramlaşması” Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen kent bayramlaşmasında Kocaeli’nin dört bir yanından çok sayıda vatandaş bir ortaya geldi.

YOĞUN KATILIM

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Kurulu’nun düzenlediği ve bu yıl 37’incisi gerçekleştirilen klasik “Kocaeli Kent Bayramlaşması” Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İştirakin son derece ağır olduğu bayramlaşma merasimine Vali Seddar Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Sadettin Hülagü, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Veysel Tipioğlu, Mehmet Akif Yılmaz, CHP Milletvekilleri Harun Yıldızlı, Nail Çiler, YRP Milletvekili Mehmet Aşıla, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Zafer Cantürk, AK Parti Vilayet Lideri Şahin Talus, CHP Vilayet Lideri Bülent Sarı, MHP Vilayet Lideri Mehmet Nuri Demirbaş, SP Vilayet Lideri Zafer Keyifli, DSP Vilayet Lideri Halim Dedeoğlu, Lastik-İş Genel Lideri Alaaddin Sarı, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

“İKİ BAYRAMI BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Kent bayramlaşmasına katılanların Kurban Bayramını tebrik ederek konuşmasına başlayan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Türkiye’ye örnek olabilecek birlik beraberlik ve kardeşlik hislerinin en üst düzeye çıktığı kent Kocaeli. Kocaeli her manada Türkiye’ye liderlik yapan bir kenttir. Bu tabloda bunun en kıymetli örneklerinden bir adedidir. İki bayramı birlikte yaşıyoruz. Bir tanesi mübarek kurban bayramı, ikincisi ise 102 yıl evvel ülkemizi işgal eden İngiliz ve Yunanlılardan, İzmit’imizin kurtuluşudur. Bu vesile ile ülkemizin kurucusu ülkemizin eşsiz kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi ve tekrar İzmit’te, Kocaeli’de çok değerli katkılar sunmuş ulusal uğraş kahramanlarımızı minnetle rahmetle şükranla yad ediyorum “dedi.

İSVEÇ’E KINAMA

Bayramların birebir vakitte yardımlaşma ve dayanışma günleri olduğunu belirten Vali Yavuz, “Yardımlaşma ve dayanışmanın da en üst düzey çıkarılması da hepimizin en temel vazifesidir. Bir öbür konusunda daha altını çizmek istiyorum. Mübarek kitabımız Kur’an-ı Kerim’e İsveç’te yapılan alçak taarruz bir nefret hatasıdır. Avrupa ortaya koyduğu pahalara ihanet etmeye devam etmekte ve yalnızca kendi kıymetlerini müdafaaya devam etmekte fakat oburlarının fikri ve inancı olduğunda son derece ayırıcı, ırkçı bir yaklaşım ortaya koyduğunu da tabir etmek istiyorum” dedi. Vali Seddar Yavuz, konuşmasında tüm Kocaeli’ye teşekkür ederek, 6 Şubat zelzeleleri nedeniyle ziyan gören vilayetlere kentimizden yaklaşık 3 milyar TL yardım yapıldığını belirtti.

“BAYRAMLAR BİZİ BİZ YAPAN, BİZİ BİR ORTAYA GETİREN DEĞERLERDİR”

Başka kentlerde olmayan bir birlikteliğin tam 37. sefer gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Lider Büyükakın, “Bayramlar bizi biz yapan, bizi bir ortaya getiren, dargınların barıştığı, küslüklerin unutulduğu, bütün hoşlukların ve kardeşliklerin yenilendiği çok değerli bir hazine olarak milletimizin varlığına birliğine, gücüne, dirliğine her vakit ilham kaynağı olmuş ve her vakit güç kaymaya devam etmiştir. Sizlerde bu programlara tüm işlerinizi bırakarak katılıp aksatmadan devam ettiriyorsunuz. Bu manada bu hoşluğun gerçek sahipleri, kentimize bu programda da bedel veren mensuplarısınız. Ben bu kentin belediye lideri olarak sizlere yürekten bir teşekkür bir borç biliyorum. Allah ağzınızın tadını bozmasın. Sevdiklerinizle sıhhat, sıhhat ve huzur içinde kardeşlik, barış içinde birçok uzun ömürlü iyi bayramlar görmenizi aziz rabbimden niyaz ediyorum” formunda konuştu.

“KENTİMİZİN TÜM DİNAMİKLERİNİ BİR ORTADA GÖRMEK GÜCÜMÜZE GÜÇ KATMAKTADIR”

Kent bayramlaşmasının konut sahipliğini yapan Kocaeli Kent Kurulu Lideri Ali Korkmaz ise yaptığı konuşmada, “Kentimizin tüm dinamikleri ile tüm halkımızı bir ortada görmek gücümüze güç katmaktadır. 37 bayramdır klasik hale getirdiğimiz bir öbür bayramda yine bir ortadayız. Bayramlar birlik, beraberlik, kardeşlik hislerinin işlendiği manevi değerlerimizdir” dedi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Konuşmaların akabinde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte programa katılan vatandaşlarla tek tek bayramlaştı. Alanda bulunan iştirakçilere Kocaeli’nin yöresel lezzeti mancarlı pide ikramının yapıldığı program, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir