Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SAĞLIK
  4. »
  5. Aşk hayatını canlandıran meyveler

Aşk hayatını canlandıran meyveler

ateshaber ateshaber -
46 0

İSTANBUL (İGFA) – Bayanlar tarafından kurulan Fransa menşeli htrp://tr.gleeden.com Türkiye’deki üyeleri ortasında yaptığı araştırmada, partnerleri ile birlikte oldukları vakitlerde en çok tüketmeyi tercih ettiği afrodizyak meyveleri sordu.

Türkiye’de en çok tercih edilen afrodizyakların listesi aşağıda.

Avokado: Aztekler avokadoya “ahuacatl” derlerdi. Avokado hem erkeklerde hem bayanlarda libido artırıcı tesir gösterir. Avokado çok fazla folik asit içerdiğinden, proteinlerin metabolize edilmesine yardımcı olur ve bu sayede daha fazla güç üretmenizi sağlar. Ayrıyeten insanlarda hormon üretimini artıran bir

Badem: Doğurganlığın sembolü olarak kabul edilen badem; E vitamini, magnezyum, selenyum, omega-3 ve lif vitaminleri bakımından zengindir. Bademin kokusu özellikle bayanlarda cinsel heyecan uyandırır. Bünyesindeki selenyum kısırlık sorunları durumunda yardımcıolurken, çinko da testosteron üretimini takviyeler. E vitaminleri kalp işlevlerine dayanak olurken, Omega-3 cinsel organlara kan akışını güzelleştirir.

Muz: Muz; arzuyu artıran bromelain ve B vitaminleri bakımından zengindir.

Salatalık: Salatalığın kokusunun bayanlarda istek uyandırıcı tesiri olduğu kanıtlandı çoktan. Yalnızca o kadar da değil, libido üretimini artıran minerallerin başlıcası fosfordur ve en çok salatalıkta bulunur.
Karpuz: Yaz günlerinin lezzet ve serinlik şampiyonu olan karpuz, libidonuzun bir numaralı müttefiğidir. Rengini kandan alan karpuzun, kana en kolay karışan doğal afrodizyaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir