Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. 50.000 TL’lik Huawei alırsan ne olur? Huawei Matebook X Pro inceleme!

50.000 TL’lik Huawei alırsan ne olur? Huawei Matebook X Pro inceleme!

ateshaber ateshaber -
24 0

Huawei, 5 Mayıs’ta Almanya’da gerçekleştirdiği etkinlikte bir dizi ürünlerini tanıttı. Etkinlikte göze çarpan cihazlardan birisi de dizüstü bilgisayar modeli oldu. Huawei MateBook X Pro 2023 ile ilgili tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Huawei MateBook X Pro 2023 özellikleri ve tasarımı

Taşınabilir bilgisayarlar konusunda önemli atılımlar yapan Huawei, MateBook ailesiyle ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Huawei MateBook X Pro 2023, MateBook D16, MateBook 16 ve MateBook 16S modellerinin yanında üst donanımıyla yer aldı.

Bugünse MateBook X Pro modelinin 2023 yılı versiyonu tanıtıldı. MateBook X Pro 2023 13. nesil İntel Core işlemciye sahip olacak. Huawei Super Turbo teknolojisine sahip olan MateBook X Pro diğer modellerden daha hızlı ve güçlü olacağını belli ediyor. Modelin bir önceki nesli ise 12. nesil İntel Core i7 işlemciye sahipti.

14.2 inç ekran boyutuna sahip olacak olan MateBook X Pro hem büyük hem de taşınabilir bir bilgisayar isteyenler için iyi bir seçenek gibi duruyor. Bilgisayarın ekran çözünürlüğü ise 3120×2080 piksel. Ayrıca ekran 90 Hz tazeleme hızına sahip olacak. Ekran kalitesi sayesinde renklerin de gerçeğe en yakın şekilde görüneceği yapılan tanıtım etkinliğinde belirtildi.

Bir önceki modelde de olduğu gibi MateBook X Pro’da yumuşatılmış kenarlara ile pürüzsüz olarak adlandırılan magnezyum metal gövdeye sahip. Ayrıca kasa içerisine güzelce gizlenmiş 4 adet mikrofona sahip olan MateBook X Pro mikrofonlara ek olarak gelen 6 adet hoparlör sayesinde iyi bir ses giriş çıkış performansı sunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir