Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. WatchOS 10 inceleme!

WatchOS 10 inceleme!

ateshaber ateshaber -
26 0

Apple’ın uzun süredir merakla beklenen WWDC 2023 etkinliği sonunda gerçekleşti ve teknoloji devi büyük bir gösteriyle yeni ürün ve yazılımlarını tanıttı. Bunlardan biri de Watch akıllı saatler için geliştirilen watchOS 10 oldu. WatchOS 10 inceleme sizlerle.

WatchOS 10 inceleme!

watchOS 10 ile birlikte birçok uygulama yeniden tasarlandı ve Apple Watch saatlere iPhone’lardaki gibi widget desteği geldi. Artık istediğiniz widgetları ana ekranda görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca saatlerin arka plan rengi de saate göre değişecek. Örneğin akşam saatlerinde karanlık bir tema kullanılacak.

Yeni işletim sistemi watchOS 10, Palet ve Snoopy adında iki yeni saat kadranı sunuyor. Ayrıca Antrenman uygulamasına Bisiklet Sürme özelliği eklenmiş ve Pusula ile Haritalar entegrasyonu sağlanmış. Antrenman’ı iPhone’da Canlı Etkinlik olarak izleyebilme özelliği de kullanıcılara sunuluyor.

watchOS 10, geliştiriciler için Antrenman API’si ile yeni imkanlar sunuyor. Ayrıca miyopi riskini azaltmaya yönelik bir özellik de bulunuyor. Bu özellik, ortam ışığı sensörünü kullanarak gün ışığında geçirilen süreyi ölçüyor.

Kullanıcılar, yeni NameDrop özelliği sayesinde Apple Watch’larını başka birinin iPhone’una yaklaştırarak iletişim bilgilerini kolayca paylaşabilecekler. Ayrıca İlaçlar adında bir özellik de eklenmiş. Bu özellik, belirlenen bir saatte ilaçlarını almayan kullanıcılara bildirim gönderiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir