Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Mobilya Mesleksel Yeterlilik Dokümanı artık İnegöl’den…

Mobilya Mesleksel Yeterlilik Dokümanı artık İnegöl’den…

ateshaber ateshaber -
27 0

bursaekspress.com / BURSA (İGFA) – 31 Aralık 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile Mobilya mesleklerinde çalışanlara da Mesleksel Yeterlilik Dokümanı zaruriliği getirilmişti.

Geçiş süreci olarak belirlenen 12 aylık mühletin de dolması ile birlikte 2023 yılında hem mobilya imalat, hem de döşemede çalışanlar mesleksel yeterlilik dokümanı mecburilik kapsamına resmi olarak alınmış oldu.

Özgül Belgelendirme İnegöl’de mesleksel yeterlilik dokümanlarının mobilya imalat seviye-4 (rev:01) Türkiye’ de yetkisini alan birinci kuruluş oldu.

Özgül Belgelendirme Genel Yönetici Dr. Oğuzhan Karagül, yetkilendirilme süreçlerinin bir yılı aşkın bir müddettir devam ettiğini ve bu süreci muvaffakiyet ile tamamlayan birinci kuruluş olmalarının İnegöl için gurur verici olduğunu söyledi.

Özgül Belgelendirme’nin bu başarılı projesi ile İnegöl’deki mobilya firmalarının mesleksel yeterlilik belgelendirme hizmetlerine çarçabuk ulaşabileceğini ve kentin iktisadı, yeniden kentin kendi mahallî kuruluşları ile sirküle edilmiş olacaklarını belirten Karagül, “Süreç tamamlandığında dal çalışanları, hem üzerlerindeki yasal sorumluluğun gereğini yerine getirmiş, hem de AB ülkeleri de dahil olmak üzere yurt dışında tanınırlığı sağlanan bir evrak ile mesleklerindeki yeterliliklerini akredite ettirme fırsatını elde etmiş olacaktır” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir