Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Uygun fiyatlı telefonlara yeni canavar: Snapdragon 4 Gen 2 tanıtıldı!

Uygun fiyatlı telefonlara yeni canavar: Snapdragon 4 Gen 2 tanıtıldı!

ateshaber ateshaber -
27 0

Qualcomm, uygun fiyatlı akıllı telefonları hedefleyen Snapdragon 4 Gen 2‘yi piyasaya sürdü. 5G bağlantı ve gelişmiş kamera desteğiyle yeni yonga seti, bütçe dostu mobil cihazlar için çok daha güçlü bir performans vadediyor.

Snapdragon 4 Gen 2 özellikleri neler?

Snapdragon 4 Gen 2’de 2.2 GHz’e kadar hıza ulaşabilen Kryo CPU yer alıyor. Sekiz çekirdekli bir CPU’ya sahip olan yonga setinde; 2 performans, 6 adet verimlilik çekirdeği yer alıyor. Sadece 15 dakikada yüzde 50 pil şarj desteği sunan yeni bir özellik, orta seviye telefonların bataryalarıyla çok konuşulmasını sağlayacak.

SD 4 Gen 2 ekran tarafında da gelişmiş desteklere sahip. 120 FPS’ye FHD+ ekranları destekleyen bu platform, uygun fiyatlı telefonların yüksek yenileme hızına sahip olmasına kapı aralayacak. Ayrıca UFS 3.1 depolama ve 3200 MHz LPDDR5x’e kadar RAM desteği de dikkat çekiyor.

Snapdragon 4 Gen 2, kamerada ise birtakım yazılımsal yükseltmeler alıyor. Elektronik görüntü sabitleme, daha hızlı otomatik odaklama ve gelişmiş bulanıklık azaltma gibi destekler sunacak. Ayrıca çok kameralı zamansal filtreleme desteği, video kalitesinin artmasını sağlayacak.

SD 4 Gen 2’nin yapay zeka desteği de dikkat çekiyor. Kamera için yapay zeka tabanlı aydınlatma ayarları, düşük ışıkta daha iyi fotoğraf çekme fırsatı sunacak. Öte yandan yapay zeka tabanlı arka plan gürültüsü giderme aracı, video çekimlerinin ses kalitesini artıracak.

4nm mimariyle üretilen yeni yonga seti, performans ve enerji verimliliği vadediyor. Bu yılın sonuna kadar orta-üst seviye telefonlara güç vermesini bekliyoruz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir