Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Android’den iPhone’a geçerken canınızı sıkacak 5 özellik!

Android’den iPhone’a geçerken canınızı sıkacak 5 özellik!

ateshaber ateshaber -
24 0

Birçok kullanıcı “Android mi yoksa iPhone mu?” sorusunu soruyor. Hatta bu soru forumlarda, sosyal medya platformlarında hatta teknoloji kanallarında gerçekten sıkı bir kavgaya bile dönüyor. Bu tartışma sırasında bir de Android cihazlardan vazgeçerek iOS tarafına yönelen birçok kullanıcı var. Bu haberimizde Android’den iPhone’a geçerken sizi zorlayacak 6 sebebi sıraladık. İşte detaylar…

Android telefonunuzdan vazgeçmemeniz için 6 sebep!

1- Telefon görüşmelerinin çileye dönmesi

Evet iPhone’lar film, müzik, video, canlı bağlantı vs. birçok özelliği tam olarak yerine getirebiliyor. Ancak burada bir başka konu var. Bir telefondan muhtemelen en temel beklentiniz rahatça diğer insanlarla telefon görüşmesi yapmaktır. Ancak iPhone’larda bu durum biraz sinir bozucu. Son kayıtlı aramalar listesinden bahsetmek gerekirse iPhone’lar sadece belirli tarihlerdeki kayıtlarını hafızasında tutar. Diğer kayıtlarıysa siler. Bununla birlikte bir telefon görüşmesini kaydetmek istiyorsanız Android cihazlarda bu oldukça kolay. Ancak iPhone’lar buna izin vermemekte.

2- Sınırlı klavye özellikleri ve klavye düzeni

iPhone klavyeleri aslında tamamen basit bir mantıkla tasarlanmıştır. Bu yüzden klavye özellikleri kısıtlıdır ve ekstra şekiller, özel harfler yazmanız gerektiğinde menüler arası geçiş yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Ancak Android cihazlarda böyle bir durum söz konusu değil. Hatta 3. parti uygulamaları indirerek klavyenizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

3- Özel zil sesleri yok

Birçok Android cihaz kullanıcısı için özelleştirilmiş zil ve bildirim sesleri ayarlamak çokta zor değil. Ancak iOS kullanıcıları için bu durum böyle değil. İlk etapta basit gibi gözüken bu sorun aslında Android bir cihazdan iPhone’a geçerken sizi oldukça zorlayacaktır. Özel zil seslerinin olmayışı birçok kullanıcının canını sıkacaktır.

4- APK yüklemek yok

Android seven tayfanın belki de iPhone severleri en çok vurduğu maddeye geldik. APK yükleyememek. Birçok Android kullanıcısı Google Play Store’un yanında APK olarak uygulamalarda yükleyebilmekte. Eski bir Android kullanıcısıysanız ve bu özelliği sıkça kullanıyorsanız iPhone kullanırken uygulama yüklemek sizin için bir çile olabilir.

5- Ekranı ikiye bölememek

İki uygulamayı aynı anda ekranı bölerek kullanmak, Android kullanıcılarının yıllardır keyif aldığı bir özellik ancak iPhone kullanıcıları bu ayrıcalığa henüz sahip değiller. iPhone telefonlarda aynı anda 2 uygulama kullanamıyor olmak Android bir cihazdan geçiş yaptıysanız, üstelik eski Android cihazınız bir Galaxy Note serisine benziyorsa, oldukça canınızı sıkacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir