Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Türkiye’de elektrikli TIR kullandık!

Türkiye’de elektrikli TIR kullandık!

ateshaber ateshaber -
26 0

Son yıllarda çevre dostu teknolojilere olan talep artarken, otomotiv endüstrisi de sürdürülebilirlik odaklı çözümler üretmeye yöneldi. Bu bağlamda, Volvo gibi öncü şirketler, elektrikli taşımacılık alanında önemli adımlar atıyor. Volvo, dünya genelinde tanınan bir marka olmasının yanı sıra çevreye duyarlı ve yenilikçi ürünleriyle de dikkat çekiyor. Bu videomuzda Türkiye’de elektrikli tır kullandık. Volvo Truck Electric ne sunuyor?

Türkiye’de elektrikli TIR kullandık!

Volvo Truck Electric, elektromobilite için uyarlanmış bir I-Shift şanzımanla birleştirilmiş iki veya üç elektrikli motor, sorunsuz ve güçlü bir sürüş deneyimi sağlıyor. 490 kW/666 HP değerine varan güç, aynı zamanda kaygan yüzeylerin üstesinden gelmek için geliştirilmiş benzersiz bir çekiş kontrol sistemi tarafından yönetiliyor.

İstenilen performans, konfor ve enerji kullanım seviyelerini ayarlamak için farklı sürüş modları da mevcut. Altılı akü takımı 540 kWh’ye kadar güç üreterek birçok bölgesel taşımacılık görevi için yeterli menzil sağlıyor.

Kabin tarafında alçak tavanlı yataklı kabin, yataklı kabin, globetrotter yataklı kabin ve globetrotter XL yataklı kabin seçenekleri ile sürücülerin rahatlığı ve ergonomisi açısından gelişmiş konfor Volvo Truck Electric’de yer alıyor.

44 tona kadar yük kapasitesi ile büyük bir taşıma sağlayan Volvo Truck Electric, 4×2 çekici treyler ile 300 km mesafeye ulaşıyor. AC (43 kW) ile 9,5 saatte DC (250 kW) ile de 2,5 saatte tam şarj oluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir