Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Abdal Musa anma aktiflikleri için hazırlıklar sürüyor

Abdal Musa anma aktiflikleri için hazırlıklar sürüyor

ateshaber ateshaber -
23 0

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Belediyesi ve Tekke Köyü Abdal Musa Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın dayanaklarıyla düzenlenecek Abdal Musa Anma Etkinlikleri’nde geri sayım başladı. Anadolu coğrafyasının ve Antalya’nın en değerli kültürel ve inanç merkezi olan birinci kurulan Bektaşi dergâhlarından birisi Elmalı Tekke Köyü Abdal Musa Türbesi bu yıl da binlerce ziyaretçisini ağırlamaya hazırlanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23-24-25 Haziran’da Elmalı İlçesi Tekke Mahallesi’nde gerçekleştirilecek Abdal Musa Anma Aktiflikleri için hazırlıklarını tamamlıyor. Büyükşehir Belediyesi takımları aktiflik alanı ve etrafında bakım, tamir, ilaçlama ve güzelleştirme çalışması yaptı.

YOL SICAK ASFALTLA KAPLANDI

Etkinlik alanı ve türbe etrafındaki ağaçlarda budama, etraf paklığı, çiçeklendirme, ilaçlama, amfi tiyatro ve tuvaletlerde ise sıva, badana ve tamiratlar gerçekleştirildi. Son yapılan etkinliklerde Lider Muhittin Böcek’in verdiği sıcak asfalt kelamı doğrultusunda etkinlikler öncesin mahalleye ulaşımı sağlayan Bayralar-Tekke Mahallesi yolu da sıcak asfalt ile kaplandı. Ziyaretçiler Elmalı-Finike yolu ayrımından Abdal Musa Türbesine kadar rahat ulaşım sağlayabilecekler. Bayralar ve Tekke Mahalleleri ortasında yol güzergahında yer alan köprü ise Büyükşehir Belediyesi tarafından genişletilerek yine yapılıyor.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Abdal Musa Kültürünü Yaşatma Derneği İdare Şurası Üyesi Özgür Zeybek, türbedeki bakım tamirat çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Zeybek, “Her yıl binlerce ziyaretçimizi Abdal Musa Anma etkinliklerinde ağırlıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tüm takımlarıyla bize büyük bir takviye sağlıyor. Konuklarımızın rahatlığı için bu çalışmalar son derece kıymetli. Bu yıl 23 Haziran’da başlayacak anma etkinliklerimize tüm halkımızı bu vesile ile bir kere daha davet ediyoruz” dedi.

MAHALLENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Tekke Mahallesi sakinlerinden Nuri Gardaş da Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını takdir ile karşıladıklarını belirtti. Gardaş, “Her yıl mahallemizin çehresi değişiyor güzelleşiyor. Bu yıl sıcak asfaltımız da yapıldı. Mahallemizin içinden Türbeye kadar çok tertipli bir yolumuz oldu. Dayanakları ve yanımızda olduğu için hepsinden kıymetlisi de kelamının eri olduğu için Muhittin Liderimize selamlarımızı ve teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir