Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Netflix’in yolundan: Prime Video reklamlı abonelik alıyor!

Netflix’in yolundan: Prime Video reklamlı abonelik alıyor!

ateshaber ateshaber -
28 0

Amazon Prime Video, reklamlı abonelik katmanını test ediyor olabilir. Geçtiğimiz dönemde Netflix ve Disney+’ın duyurduğu bu abonelik yöntemi kullanıcılardan büyük tepki almıştı. Ancak reklamsız aboneliğe göre daha uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih ediliyor. Son olarak Amazon da Prime abonelerine bu katmanı sunmak istiyor.

Amazon Prime Video reklamlı abonelik geliyor

Netflix ve Disney, 2022’nin sonlarında reklam destekli planlar ile kullanıcılara yeni seçenekler sundu. Şimdi ise Amazon’un, maliyetleri düşürmek ve reklamlardan daha fazla yararlanabilmek için yeni bir abonelik yöntemini test ettiği dile getirildi.

Amazon’un reklam geliri 2023’ün ilk çeyreğinde yüzde 20 civarında artış gösterdi. Bu, şirketin reklamları Prime Video’ya daha fazla entegre etmesine yol açacak gibi görünüyor. Halihazırda sporla ilgili içerikler (Türkiye’de erişime açık değil) reklamlı sunulsa da, Lord of the Rings: The Rings of Power gibi içerikler reklamsız izlenebiliyor.

Rekabet gücünü korumak ve reklamveren taleplerini karşılamak isteyen Amazon, dizi ve filmlere reklam tabanlı bir katman eklemeyi düşünüyor. Şirketin bu abonelik yöntemi için Warner Bros. Discovery ve Paramount Global ile görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

Bu eğlence firmaları Prime Video’nun mevcut kataloğunu genişletmeye yardımcı olacak. Aynı zamanda Amazon’un kullanıcı tabanından da yararlanacak.

Amazon’un reklam katmanını nasıl uygulayacağına ilişkin ayrıntılar henüz belirsiz. Ancak ilk tahminler, reklamsız deneyim için Prime aboneliğine ek olarak Prime Video için ayrıca ücret isteneceğini gösteriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşmayı unutm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir