Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. WhatsApp, gizliliği ön planda tuttuğu yeni özelliğini duyurdu! İşte detaylar

WhatsApp, gizliliği ön planda tuttuğu yeni özelliğini duyurdu! İşte detaylar

ateshaber ateshaber -
25 0

Telegram ve Signal’den esinlendiği teknolojilerle gündeme gelen WhatsApp, gizliliği ön planda tuttuğu yeni özelliğini duyurdu. WhatsApp Kanallar özelliği sayesinde kullanıcılar, Durum sekmesini de kapsayacak olan “Güncellemeler” adlı ayrı bir sekmede takip ettikleri kanalların paylaştığı içeriklere erişebilecek.

WhatsApp, Kanallar özelliği ile gizliliği ön planda tutacak

Meta, mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabeti bir üst seviyeye çıkarmak için çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz aylarda Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı tek bir çatıda toplayacağını açıklayan şirket, “Kanallar” adlı yeni özelliğinin kullanıma sunulacağını duyurdu.

Kullanıcılar, tıpkı Telegram uygulamasında olduğu gibi paylaşılan önemli bilgileri güvenli ve pratik bir şekilde takip edebilecek. Konu hakkında açıklama yapan şirket, “WhatsApp’ın Kanallar özelliğinde metin, fotoğraf, video, sticker ve anket gibi standart mesaj bölümünde yer alan tüm teknolojiler kullanılabilecek. Sadece kanal yetkililerinin mesaj yazabileceği özellik, yakında kullanıcılarımıza sunulacak.” ifadelerine yer verdi.

Kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik kanalları keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla WhatsApp, yeni bir arama özelliği üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların kanallara davet bağlantıları aracılığıyla katılabileceğini belirtelim.

Gizliliğin ön planda olacağını belirten şirket, Kanallar özelliğinde kullanıcıların kişisel bilgilerinin kimseyle paylaşılmayacağının altını çizdi. Kanal yöneticilerinin de kişisel bilgileri göremeyeceğini ifade eden firma, kanalların geçmişini yalnızca 30 gün boyunca sunucularında saklayacaklarını belirtti.

Yöneticiler, akanallarından gelen ekran görüntülerini ve iletileri engelleme imkanına sahip olacak. Ayrıca, yöneticiler kanallarını kimlerin takip edebileceğini kontrol edebilecek ve kanallarının aramalarda görünüp görünmeyeceğine karar verebilecek.

WhatsApp, yeni özelliğini ilk olarak Kolombiya ve Singapur’da kullanıma sunacak. Önümüzdeki aylarda bu özelliğin daha fazla ülkede kullanıma sunulması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir