Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Netflix’in şifre paylaşım yasağı ters köşe yaptı!

Netflix’in şifre paylaşım yasağı ters köşe yaptı!

ateshaber ateshaber -
21 0

Netflix’in bir süre önce başlattığı hesap şifresini kısıtlama kararı pozitif bir etki yaratmış gibi görünüyor. Birçok kullanıcı Netflix’in bu kararını eleştirirken ve şirket sosyal medyada büyük tepki toplarken, abonelik sayısının arttığı gözler önüne serildi. Netflix şifre paylaşım yasağı nasıl bir sonuç ortaya koyuyor?

Netflix, şifre paylaşım yasağı sonrasında abone kazandı

Analiz şirketi Antenna tarafından hazırlanan verilere göre Netflix, şifre paylaşım kısıtlamasının duyurulmasının ardından ilk hafta içerisinde abone sayısında önemli bir artış yaşadı. Buna göre sadece ABD, İngiltere ve Avustralya’da 100 binden fazla abone kazandı.

100 binden fazla abone ise normal rakamlarına kıyasla günlük olarak yüzde 102’lik bir artışı temsil ediyor. Araştırmalara göre en son buna benzer bir büyüme 2020’nin Mart ayında yaşanmıştı. Hatırlayacağınız üzere Mart ayı ise pandeminin başlangıcıydı.

Aslında 2022’nin sonlarında Kanada, Latin Amerika ve İspanya’da uygulanan yasak kararı, bazı kullanıcıların tepkisiyle karşı karşıya kalmış ve aboneliklerini iptal etmesiyle sonuçlanmıştı. Ancak Antenna’nın raporu, Netflix’in şifre paylaşım kısıtlamalarının olumlu sonuçlar getireceğini gösteriyor.

Rapor, şifre yasaklama kararı sonrasında küresel olarak abonelik iptallerinde de artış olduğunu ortaya koydu. Antenna, 23 Mayıs’tan bu yana yeni kullanıcıların iptal oranının yüzde 25,6 seviyesine ulaştığını dile getirdi.

Parola paylaşımını yasaklamak başarılı olmuş gibi görünse de, aynı evde yaşayan kişilerin hesap paylaşamaması büyük tepki topladı. Bu kararın diğer platformlar tarafından uygulanıp uygulanmayacağını yakın zamanda göreceğiz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir