Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Meta çalışanları Zuckerberg hakkında konuştu: ”Liderlik vasfı yok!”

Meta çalışanları Zuckerberg hakkında konuştu: ”Liderlik vasfı yok!”

ateshaber ateshaber -
29 0

Meta, geçtiğimiz yıldan beri yanlış politikalar nedeniyle oldukça fazla işten çıkarma yaptı. Mark Zuckerberg Meta çalışanlarını motive tutmakta zorlanırken, Kasım ayında 11 bin kişiyi işten çıkardı. Bu furyanın ardından 2023 Mart ayında ise 10 bin Meta çalışanını daha işten çıkaran CEO’ya çalışanlardan tepki geldi. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Meta çalışanlarının yüzde 74’ü Zuckerberg’e güvenmiyor!

The Washington Post’un raporuna göre, Mayıs ayı sonunda şirket içi bir ankete yanıt veren Meta çalışanlarının yüzde 74’ü Mark Zuckerberg ve yönetimine güvenmiyor. Ekim 2022 tarihinde yapılan bir başka ankete göre bu sayı yaklaşık 5 puan yükselmiş durumda. Ayrıca Post’un raporuna göre çalışanların yalnızca yüzde 43’ü şirkette kendini değerli hissediyor.

Zuckerberg’ün ”verimlilik yılı” olarak adlandırdığı çok sayıda işten çıkarma, harcama kesintileri ve strateji değişikliklerini içeren kargaşa bu moral düşüşünün sebebi olarak görülüyor. Öyle ki, Boswell Group’un kurumsal danışmanı ve yönetici müdürü Kerry Sulkowicz’e göre Meta çalışanları sürekli ”Sıradaki ben miyim?” gibi sorulara yöneliyor.

Mart ayında yapılan işten çıkarmaların ardından bir çalışan, ”Yoğun bir şekilde çalışan birçok yüksek performanslı kişinin moralini ve liderliğe olan güvenini paramparça ettiniz. Neden Meta’da kalayım?” ifadelerini kullanarak şirket yönetimini eleştirdi.

Ek olarak, Meta’nın Metaverse’den vazgeçip bir anda yapay zeka tarafına yönelmesi, birçok çalışana harcadıkları emeğin boşa gittiğini düşündürdü. Bu sebepten ötürü Mark Zuckerberg Meta çalışanlarına liderlik vasfını sorgulattı.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir