Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Netflix, ilk canlı spor yayını için kolları sıvadı!

Netflix, ilk canlı spor yayını için kolları sıvadı!

ateshaber ateshaber -
25 0

Netflix, rakip sayısının artması ve Disney gibi dişli şirketlerin sektöre girişiyle abone sayısında ciddi kayıplar yaşadı. Tabii şirket geliri de beklendiği gibi artış göstermedi. Bu nedenle abonelik ücretlerine yapılan zamdan reklamlı uygun fiyatlı paketlere kadar birçok taktik denedi. Sıradaki adımı ise spor müsabakaları oldu.

Netflix, bir golf turnuvası oluşturmak için girişimlere başladı

Uzun zamandır Netflix yöneticilerinin spor müsabakalarını platforma getirmeye ve de entegre etmeye çalıştığına ilişkin birçok iddia ortaya atıldı. Platform, futbol müsabakaları başta olmak üzere basketbol, voleybol ve tenis maçlarını da istediği biliniyor. Ancak görünen o ki ilk adım farklı bir spor dalından gelecek.

Ortaya çıkan habere göre Netflix, bir golf turnuvası oluşturmak için kolları sıvadı. Turnuva, profesyonel golfçüler ve Formula 1 sürücülerinin katılımıyla gerçekleşecek. Eğer proje planlandığı gibi giderse turnuva sonbahar aylarında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek. Böylece proje, Netflix ilk canlı spor yayını olarak tarihe geçecek.

Daha önce şirketin birden fazla ligin ve çeşitli etkinliklerin yayın haklarını almak için sessizce araştırmalar yaptığını ve masa altı teklifler verdiğini biliyoruz. Şirketin geniş bir alana yayılan kullanıcı ağı olduğu için Premier Lig’den NFL’ye ve olimpiyatlara kadar kadar tüm büyük ligleri ve etkinlikleri almak istediği söyleniyor.

Bu adımın mutlak başarı getireceğine dair bir şüphe yok. Zira 2 yıl önce kurulan Acun Ilıcalı’nın Exxen platformu bile hem reklamlı paketleri hem de Avrupa futbol müsabakalarını yayınlayarak 1.5 milyon abone sayısına ulaştı.

Dolayısıyla Netflix’in de önümüzdeki sezon futbol müsabakalarını yayınlamaya başlayacağı söyleniyor. Zira konuyla ilgili açıklama yapan bir şirket yetkilisi de doğru ligler ile sağlanacak anlaşma sonrası platformun buna hazır olduğunu dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir