Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Yeni jenerasyon elektrikli araç teknolojileri Bursa’da buluşacak

Yeni jenerasyon elektrikli araç teknolojileri Bursa’da buluşacak

ateshaber ateshaber -
18 0

İSTANBUL (İGFA) – Yayınlanan sektörel raporlara nazaran dünyada 2030 yılına kadar, satılan her iki araçtan birisinin elektrikli olacağı öngörülüyor.

Ürettiği her 10 araçtan 8’ini ihraç eden Türkiye Otomotiv Sanayisi de, elektrikli araçlara yönelik global talebin tırmanışta olduğu bu periyotta, gerçekleştireceği yeni yatırımlarla dünya pazarında kelam sahibi olmaya hazırlanıyor.

“Sahip olduğu deneyim, rekabet gücü, stratejik pozisyonu ve lojistik avantajlarıyla Türkiye, elektrikli araçlar ve bu araçlarla ilgili teknoloji, makine ve ekipman yatırımları ile küresel pazarda değerli bir oyuncu olabilir.” diyen Tarsus Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, Kasım ayında No On Fuarcılıkla birlikte Bursa’da gerçekleştirecekleri Go Green Türkiye’nin bu manada kıymetli bir misyon üstlendiğini tabir etti.

İlkini düzenleyecekleri fuarın, Türkiye elektrikli araç ve yan endüstrileri dalını, dünya ile buluşturma hedefiyle yola çıktığını açıklayan Aytemur, “Hedefimiz öbür sektörel fuarlarda olduğu üzere bu fuarı da evvel bölgenin, akabinde Avrupa ve Dünya’nın sayılı elektrikli araç fuarlarından birisi yapmak.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir