Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SAĞLIK
  4. »
  5. Kanserle çaba odağında yeni iş birliği

Kanserle çaba odağında yeni iş birliği

ateshaber ateshaber -
27 0

İSTANBUL (İGFA) –Türkiye’nin önde gelen kanser tedavi merkezlerinden biri olan Koç Üniversitesi Hastanesi, BioNTech ile stratejik bir iş birliğine imza attı. Koç Üniversitesi Hastanesi ve BioNTech iş birliği kapsamında Türkiye ve dünya genelindeki hastaların en yeni ve özgün tedavilerden faydalanması sağlanırken, inovatif, yaratıcı ve Türkiye’nin hasta durumlarına nazaran hayat kurtarıcı tedavilere yönelik klinik araştırmalara dahil olma imkanı sunuldu.

Klinik Araştırmalar Ünitesi ve Türkiye Tıbbi Aygıt ve İlaç Kurumu tarafından onaylanan, Türkiye’nin birinci yüksek riskli ilaç araştırma merkezi “Faz 1 Klinik Araştırma Merkezi”ne sahip olan Koç Üniversitesi Hastanesi, BioNTech ile iş birliği sayesinde kanserle gayret odağındaki araştırma ve geliştirme çalışmalarına sürat kazandıracak. Bu hususta mRNA ve immünoterapi teknolojilerinin dünya önderi geliştiricilerinden biri olan BioNTech, Koç Üniversitesi Hastanesi ile birlikte klinik çalışmalar ve sıhhat hizmetleri alanındaki öteki mRNA immünoterapilerini Türkiye’deki hastalara ulaştırmayı amaçlıyor.

İş birliği toplantısında açıklama yapan Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, Vehbi Koç Vakfı Sıhhat Kuruluşları çatısında yer alan Koç Üniversitesi Hastanesini kurarken araştırma ve eğitim öncelikli bir vizyonla planlama yaptıklarını belirterek, “BioNTech’in kanser başta olmak üzere insan sıhhatini ilgilendiren moleküllerin hayata geçmesi için bu yerleşkede Koç Üniversitesi Hastanesi Klinik Araştırmalar Ünitesi’nde (CTU) iş birliği yapacağız. Bizim için çok değerli bir iş birliği olacak. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarken bu iş birliğinin her iki tarafa güzel olmasını diliyorum” dedi.

BioNTech Türkiye Genel Müdürü Anıl Özkan ise, 5 yıl içinde birden çok onkoloji ve enfeksiyon eser hastalıklarına yönelik çalışmak istediklerini belirterek, uzun devirde de onkoloji ve enfeksiyon hastalıklarına ek olarak kardiyovasküler ve otoimmün hastalıklara odaklanmak istediklerini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir