Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Dünya’da sadece 75 tane olacak: Xbox Series X Porsche Edition geliyor!

Dünya’da sadece 75 tane olacak: Xbox Series X Porsche Edition geliyor!

ateshaber ateshaber -
28 0

Porsche 75. yıl kutlamalarına başladı. Alman otomobil üreticisi bu kapsamda birçok farklı etkinliğe katıldı. Bunların yanı sıra sanat etkinlikleri, sergiler ve sanatsal otomobillere de sponsor olan marka teknoloji dünyasına da el attı. Microsoft ile işbirliği yapan Porsche limitli sayıda üretilecek olan Xbox Series X konsolları. İşte karşınızda Xbox Series X Porsche Edition konsollar ve detayları…

75 adetle sınırlı olacak: Xbox Series X Porsche Edition konsollar!

Alman otomobil üreticisi 75. yıl dönümünü farklı etkinlik ve modeller ile kutluyor. Bu kapsamda sanatsal aktivitelere yönelen Porsche özel tasarım otomobil ve sanat sergilerinin yanı sıra teknoloji dünyasına da el attı. Microsoft ile işbirliği yapan Porsche, Xbox Series X konsolları için özel tasarımlar üretti. Bu konsolların diğer güzel yanı ise dünyada sadece sınırlı sayıda kişilerin sahip olabilmesi.

Porsche yıldönümü etkinlikleri kapsamında Xbox Series X için 6 adet tasarım yayınladı. Bu tasarımlar Porsche’nin ikonik otomobillerinden ve Le Mans yarışlarında kullandıkları arabalardan ilham alıyor. 1971 LeMans’ta kullanılan 917/20 “Pink Pig”, 917LH’nin “Hippi” tasarımı ve Le Mans yarışını kazanan 1970’in kırmızı ve beyaz çizgili tasarımı da dahil olmak üzere birçok ikonik Porsche 917 otomobilinin görünümü Xbox modellerinde öne çıkacak.

Bu tasarımların yanında özellikle model otomobil koleksiyonerleri tarafından iyi bilinen Porsche Mobil 1, Martini ve Rossi otomobillerinin tasarımları da konsollarda yer alacak. Tanıtım etkinliğinde en çok öne çıkartılan modelse Martini tasarımına sahip olan Xbox. Konsol üzerinde kırmızı, mavi ve lacivert renklerinde şeritler öne çıkıyor.

Porsche tasarımlı Xbox konsolları sınırlı adetle birlikte sadece birkaç ülkede satılacak. Bu satışsa Porsche tarafından düzenlenen bir çekiliş ile yapılacak. Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve markanın anavatanı Almanya’da düzenlenecek olan çekilişler ile konsolların sahipleri belirlenecek. Porsche 75 adet üretilecek olan bu konsolları belirlenen ülkelerdeki 18 yaş ve üzeri katılımcılara verecek.

Çekiliş başvuruları 8 Haziran 2023 tarihinde başladı ve 1 Ekim 2023 tarihinde sonlanacak. Daha sonra çekilişe katılan kişiler arasından yapılacak çekiliş etkinliği ile 75 konsolun sahipleri belli olacak. Peki siz hangi Xbox Series X Porsche tasarımını beğendiğiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir