Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Bike Fest heyecanı BMX Avrupa Kupası ile sona erdi

Bike Fest heyecanı BMX Avrupa Kupası ile sona erdi

ateshaber ateshaber -
22 0

SAKARYA (İGFA) – 26 günde 11 memleketler arası yarışın gerçekleştirildiği ‘Bike Fest’ Bisiklet Vadisi’nde düzenlenen BMX Avrupa Kupası serisinin 9 ve 10. etaplarıyla sona erdi. Avrupa’nın en âlâ bisikletçilerin pedal çevirdiği yarışlar tüm dünyada canlı yayınlandı.

Başkan Ekrem Şanlı, “26 gün süren bisiklet şölenimizde memleketler arası birçok tertibe konut sahipliği yaptık. Sakarya’mız bir dünya kenti olmuştur. Sakarya’mız aldığı ‘Bisiklet Dostu Şehir’ ve ‘Avrupa Spor Şehri’ unvanlarını layıkıyla taşıyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Mayıs-11 Haziran tarihleri ortasında düzenlediği ‘Bike Fest’ heyecanı Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirilen BMX Avrupa Kupası 10. Round yarışlarıyla akabinde sona erdi. 26 ülkeden 149 atletin katıldığı yarışlarda Avrupa’nın en yeterli bisikletçileri pedal çevirirken bu heyecan dolu anlar tüm dünyada canlı olarak yayınlandı.Bisiklet şölenine sahne olan 26 günlük Bike Fest heyecanıTour of Sakarya, MTB Night Cup, Sakarya MTB, UCI BMX World Cup ve UEC BMX European Cup olmak üzere toplamda 11 memleketler arası yarışa mesken sahipliği yapmasıyla tamamlandı.

Tüm dünyada canlı olarak yayınlanan yarışlarla Bisiklet Dostu Kent unvanlı Sakarya’nın ismi yine dünya sahnesine çıktı. 2-3 Eylül tarihlerinde Portekiz’de gerçekleştirilecek büyük finalle sona erecek olan, 6 farklı ülkede 12 raunt üzerinden gerçekleştirilen ve Türkiye’de birinci defa Sakarya’nın mesken sahipliği yaptığı BMX Avrupa Kupasının 9 ve 10. Raundu Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde koşuldu.

TOPLAM 100 ADET BİSİKLET

Dereceye giren atletlere mükafatları tertip sorumlusu Berat Alphan ve Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem Aziz takdim etti. Bisiklet Vadisi’nde yarışlar sonrası Türkiye Motosiklet Akrobasi Şampiyonu BirkanPolat’ın izleyicilere sunduğu şov coşkuyla izlendi. Şov sonrası 15 adet bisiklet çekilişle dağıtılırken dağıtılan 15 adet bisikletle bir arada Bike Fest mühletince toplamda 100 adet bisiklet çekilişle dağıtılmış oldu.

SAKARYA DÜNYA KENTİ OLDU

Bisiklet çekilişleri öncesi Bisiklet Vadisi’ndeki sporseverlere seslenen Lider Ekrem Ulu, “Sakarya’mız bir dünya kenti olmuştur. Sakarya’mız aldığı ‘Bisiklet Dostu Şehir’ ve ‘Avrupa Spor Şehri’ unvanlarını layıkıyla taşıyor. 26 gün süren bisiklet şölenimizde memleketler arası birçok tertibe mesken sahipliği yaptık. Bugünde birinci kere bir BMX Avrupa Kupası yarışlarını Sakarya’da gerçekleştirdik. 26 ülkeden 150 atlet Sakarya’da şampiyonluk için pedal çevirdi. Sakarya’mız her geçen gün öbür alanlarda olduğu üzere spor alanında da ismini dünya sahnesine çıkarıyor ve değerli spor tertiplerine konut sahipliği yapıyor. İnşallah bu alanda dayanaklarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Büyük heyecana sahne olan BMX Avrupa Kupası 10. çeşit yarışların sonuçları ise şu biçimde oluştu;

Elit Erkekler
1. AlejandroArboleda (Kolombiya)
2. CedricButti (İsviçre)
3. Renaud Blanc (İsviçre)

Genç Erkekler
1. JasonNoordam (Hollanda)
2. JackGreenough (Yeni Zelanda)
3. GuylhermeParadellas (Brezilya)

23 yaş altı erkekler
1. BennettGreenough (Yeni Zelenda)
2. MarcoRadaelli (İtalya)
3. İgnacioMolina (Şili)

Elite Kadınlar
1. Mariana Pajon (Kolombiya)
2. MollySimpson (Kanada)
3. Gabriela Carrillo (Kolombiya)

Genç kadınlar
1. Dominika Manikova (Slovakya)
2. NicolleMercado (Kolombiya)
3. SabinaKosarkova (Çekya)

23 yaş altı kadınlar
1. Domenica Mora (Ekvador)
2. JuiYabuta (Japonya)
3. ValerieVossen (Belçika)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir