Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Ankara’yı sel aldı! Araçlar suya gömüldü!

Ankara’yı sel aldı! Araçlar suya gömüldü!

ateshaber ateshaber -
30 0

ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara’da öğlenden sonra için kuvvetli sağanak ikazında bulunmuştu.

Kuvvetli sağanak hasebiyle rögarlar taşarken, cadde ve sokaklar göle döndü. Mesken ve iş yerlerini de su bastı.

Çankaya ilçesindeki Yenişehir Kapalı Pazarı önünde biriken su nedeniyle kimi araçlar sürüklendi. Arabalarında mahsur kalan, ortalarında çocukların da bulunduğu kimi vatandaşlar itfaiye takımları tarafından kurtarıldı.

Keçiören ilçesine bağlı Etlik semtinde de bir binanın istinat duvarı, toprak kayması nedeniyle çöktü. Öveçler Vadisi’ndeki park yüksek bölümlerden gelen yağmur suyuyla doldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, toplumsal medya hesabından Ankaralıları kuvvetli ve fırtınalı sağanak yağışa karşı uyardı.

Başkan Yavaş, kent merkezinde tıpkı anda başlayan afet seviyesindeki kuvvetli/fırtınalı sağanak yağış ve dolu yağışının oranı metrekarey 44 kilogramı aştığını belirterek, “Teyakkuz halindeyiz. İlgili ünitelerin tüm müsaadeleri kaldırıldı. Başşehir 153 davet merkezimize gelen tüm ihbarlara tek tek müdahale ediyoruz. Takımlarımızın çalışma ve denetim alanlarının pozisyonlarını https://youtube.com/live/WONshlyvUsE?feature=share linkinden canlı yayınla takip edebilirsiniz” hatırlatmasını yaptı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir