Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Bing Chat ‘nihayet’ dedirten özelliği alıyor!

Bing Chat ‘nihayet’ dedirten özelliği alıyor!

ateshaber ateshaber -
24 0

Microsoft, yapay zeka destekli Bing Chat deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Bir süre önce ChatGPT-4 desteği kazanan Bing Chat, şimdi ise kullanıcılara sesli arama özelliği veriyor. Yalnızca Edge’in mobil uygulamasında olan bu özellik, artık masaüstü için de kullanılabilir.

Bing Chat sesli arama masaüstü için sunuldu

Yeni özellik ile Microsoft, Edge’in masaüstü uygulamasına bir mikrofon simgesi ekledi. Buna göre Bing Chat’te mikrofon simgesine tıklayarak doğrudan yapay zeka ile konuşabileceksiniz. Microsoft’un açıklamasına göre, sesli sohbet şu anda İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve Çince dillerini destekliyor.

Microsoft, Bing Chat’in sesli arama özelliğinin oldukça yetenekli olduğuna inanıyor. Şirketin açıklamasına göre kullanıcılar, Bing Chat’e “bildiği en zor tekerleme” hakkında soru sormak için bile sesli arama desteğini test edebilir.

Ek olarak Microsoft, Bing Chat desteğini Google Chrome ve Apple Safari gibi üçüncü taraf web tarayıcılarına genişletmeye başlattı. Bu destek şu anda sınırlı sayıda kullanıcıya sunuluyor. Ancak Vivaldi web tarayıcısının 6.1 güncellemesi ile Bing Chat’e erişim tüm kullanıcılara açılmış durumda.

Microsoft’un Reklamcılık ve Web Hizmetleri Başkanı Mikhail Parakhin, üçüncü taraf web tarayıcıları için Bing Chat desteğini test ettiklerini açıkladı. Şu anda pazarın yüzde 78’lik kısmının Google Chrome ve Apple Safari kullandığını düşünürsek, bu hamle Bing’in popüleritesi için oldukça önemli.

Yazılım devi, hesap açma zorunluluğunu ortadan kaldırarak GPT-4’lü Bing’i tamamen erişilebilir hale getirdi. Şu anda tek yapmanız gereken Edge’e girdikten sonra sağ üstte yer alan Bing logosuna tıklamak olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir