Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Meta, yeni nesil yapay zeka araçları üzerinde çalışıyor!

Meta, yeni nesil yapay zeka araçları üzerinde çalışıyor!

ateshaber ateshaber -
24 0

Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamalarının çatı şirketi olan Meta, Messenger ve WhatsApp uygulamaları için geliştirmekte olduğu yeni yapay zeka araçlarıyla ilgili olarak küçük bir tanıtım etkinliği düzenledi. Meta çalışanlarının katılım sağladığı etkinlik, ChatGPT gibi yapay zeka modelleriyle çalışan üretken yapay zeka özelliklerini kapsamakta idi. İşte detaylar

Meta, tüm uygulamalarında yapay zeka kullanmaya hazırlanıyor!

Google, Microsoft ve Snapchat gibi sektör üyelerinin yapay zeka alanında getirdiği yeniliklerden sonra Meta da bu alanda çalışmaya başladı. Dahilindeki sohbet uygulamalarını yapay zeka kullanarak yenilemek isteyen teknoloji devi, şirket sözcüsünün ve şirket çalışanlarının katılım sağladığı bir organizasyonda çalışmalarıyla ilgili ilk sunumunu gerçekleştirdi. Kullanıcıların fotoğraflarını yazılı olarak yapay zekaya düzenletebilmeleri veya istenilen ifadeyle ilgili çıkartma oluşturulabilmesi gibi bir dizi özelliği karşımıza çıkaran yenilikler, şirket yetkililerince paylaşıldı.

Yeni araçlarını ulaştırabilmek için 3 milyar 800 milyonu aşkın kullanıcı hacmine sahip Meta, çalışmalarını sağlam adımlarla ilerletmeye devam ediyor. Kısa süre önce reklam tarafında yaptığı yapay zeka yenilikleriyle arenada yerini belli eden şirket, halen bu adımını küçük reklamveren gruplarıyla test ediyor. Bu sebeple, söz konusu özelliklerin kullanıcı tarafına yansıtılmasının zaman alabileceği düşünülüyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerburg’un daha önce yaptığı açıklamalara göre şirketin tüm uygulamalarında yapay zeka teknolojisini kullanmaya hazırlandığını görebiliyoruz. İlerleyen süreçte tıpkı reklam modüllerinde ve sohbet uygulamalarında olduğu gibi Instagram ve Facebook platformlarında da yapay zekadan güç alan yeni üretken özellikler görebiliriz.

Peki, sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Meta’nın bu adımı, kullanıcı deneyimini arttıracak mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir