Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. ABD Büyükelçisi’nden Togg açıklaması: Türkiye, yerli otomobiliyle geleceğe güvenle ilerliyor

ABD Büyükelçisi’nden Togg açıklaması: Türkiye, yerli otomobiliyle geleceğe güvenle ilerliyor

ateshaber ateshaber -
25 0

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda, ülkenin bağımsızlığının 247’nci yıl dönümünü kutlayan özel bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry Flake, İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh ve eşleri yer aldı. Pek çok önemli ismin yer aldığı ve ShiftDelete.Net‘in kurucusu Hakkı Alkan‘ın da katıldığı etkinlikte iki ülke arasındaki dostluğa vurgu yapılırken, Büyükelçi Flake‘in yaptığı Togg açıklamları özellikle dikkat çekti. İşte ayrıntılar…

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu, ülkenin bağımsızlığının 247’nci yıl dönümünü kutladı

ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry Flake ile eşi Cheryl Flake ve İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh ile eşi David Ng, 13 Haziran’da ABD’nin bağımsızlığının 247’nci yıl dönümü kapsamında düzenlenen resepsiyonuna ev sahipliği yaptı. Pek çok özel ismin yer aldığı etkinliğe, ShiftDelete.Net‘in kurucusu Hakkı Alkan ve Pembe Teknoloji kurucusu Seda Alkan da katıldı.

View this post on Instagram

A post shared by Hakkı Alkan (@hakki_alkan)

Etkinlik, iki ülkenin de bağımsızlığına saygı duyulduğunu göstermek amaçlı Türkiye ve ABD milli marşlarının okunması ile başladı. Hemen ardından konuşma yapan Büyükelçi Flake, merkezi Kahramanmaraş olan ve ülkemizin Güney Doğu Anadolu kesiminde gerçekleşen yıkıcı depremlerden bahsetti ve hem hayatını kaybeden hem de hayatı altüst olan vatandaşlarımıza iyi dileklerini iletti ve yardım için ellerinden gelenleri yaptıklarının altını çizdi.


ShiftDelete.Net Kurucusu Hakkı Alkan ve eşi Seda Alkan, ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry Flake ile birlikte.

Hemen ardından ise Türkiye ve ABD arasındaki dayanışmaya dikkat çekerek, iki ülke arasındaki iş birliğini büyük bir memnuniyetle karşıladığını ifade etti. Etkinlikte en çok dikkat çeken açıklama ise kuşkusuz Togg ve diğer yerli teknolojiler ile ilgili olan oldu.


ShiftDelete.Net Kurucusu Hakkı Alkan ve eşi Seda Alkan, ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh ile birlikte.

ABD Büyükelçisi Jeffry Flake konuşmasında şu ifadeleri kullandı:


ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry Flake konuşma yaparken

“İki ülke arasında önümüzdeki yüzyılda da devam edecek olan ortaklık beni heyecanlandırıyor. Türkiye, ilk yerli elektrikli otomobiliyle geleceğe güvenle ilerliyor. Nisan ayında Türkiye’nin ilk yerli gözetleme uydusu Kaliforniya’daki Vadenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden SpaceX’e ait bir roketle uzaya fırlatıldı. Bu yılın sonlarında ilk Türk astronotun ABD’li Axiom Space iş birliğinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na seyahat etmesi bekleniyor. Dolayısıyla tek sınır gökyüzü sözü artık doğru değildir. İş birliğimiz ve ortaklığımız artık kelimenin am anlamıyla göğün epey ötesine, uzaya doğru yol oluyor.


ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry Flake konuşma yaparken

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir