Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Yüzmenin F1’i Megisti Kaş Swim Race

Yüzmenin F1’i Megisti Kaş Swim Race

ateshaber ateshaber -
24 0

ANTALYA (İGFA) – Bu yıl 17. sefer “Barış ve Dostluk” sloganıyla, her yıl olduğu üzere Milletlerarası Likya Kaş Kültür Sanat Festivali’nin sonunda düzenlenecek eşsiz yarış için binlerce deniz tutkunu Kaş’a geliyor. Yarın start verilecek yarış için dünyanın dört bir yanından yüzücüler, Akdeniz’in masmavi denizinde kulaç atacak.

Hayata geçirdiği spor tertipleriyle bugüne kadar yüzlerce memleketler arası sporcuyu ülkemizde buluşturan Rossist Event tarafından düzenlenen yarışın heyecanı tüm Akdeniz’i kaplamış durumda. 16 ülkeden Akdeniz’in berrak sularında akıntıya karşı gayret etmek için gelecek 193 sportmen, komşu ülke Yunanistan’a en yakın kara modülü olan Megisti/Meis Adası’ndan beğenilen tatil merkezi Kaş’a yüzecek.

Yarışta dünyada bir birinci gerçekleşecek ve down sendromlu özel bir sportmen yarışacak. Emrah Gökhan Kotan dünyada birinci defa 7 kilometre yüzerek bir birincisi gerçekleştirecek. Kendisine Emre Deliveli eşlik edecek. 25 Haziran Pazar günü saat 09.00’da başlayacak eşsiz yarış, 7 kilometrelik parkuruyla tüm sporseverleri iklimi, masmavi koyları, tarihi ve kültürel mirası, kıymet biçilemez hoşluğuyla ünlü Kaş’a davet ediyor.

Akdeniz’in akvaryum üzere denizine konut sahipliği yapacak Megisti Kaş Swim Race, Kaş Belediyesi ve Radisson Blu Hotel Kaş ana sponsorluğunda, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kaş Kaymakamlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Spor Müellifleri Derneği’nin dayanaklarıyla, MK Group co-sponsorluğunda MEKVIN Hotels konaklama sponsorluğunda 25 Haziran Pazar günü yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir