Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Yerli batarya sistemi Avrupa’da görücüye çıktı

Yerli batarya sistemi Avrupa’da görücüye çıktı

ateshaber ateshaber -
31 0

İSTANBUL (İGFA) – YEO Teknoloji, güç depolama tahlillerini, Avrupa’nın en büyük yenilenebilir güç bölümü buluşması Intersolar Europe’da tanıttı. YEO’nun iştiraklerinden Reap Batarya Teknolojileri, 100 binden fazla ziyaretçiyle rekor kıran fuarda dünyanın her yerinden gelen tüm iştirakçilerden büyük ilgi gördü. Reap Batarya, yılda 1 GWh’lık güç depolama sistemi üretme kapasitesine sahip fabrikasını bu yıl İstanbul’da açmayı hedefliyor.

14-15-16 Haziran 2023 tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen buluşmada dünyanın dört bir yanından gelen yenilenebilir güç dalı temsilcileri, yeni iş kontakları gerçekleştirme fırsatı buldu. 57 ülkeden yaklaşık 2.500 iştirakçi, aktiflikte eser ve tahlillerini sergiledi. Odağına dekarbonizasyon, desantralizasyon ve dijitalizasyonu alarak anahtar teslim yenilenebilir güç projeleriyle daha pak ve sürdürülebilir bir dünya için çalışan YEO’nun standı, iştirakçi firma temsilcileri ve ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Çok sayıda dal temsilcisine mesken sahipliği yapan YEO standında Reap Batarya’nın teknolojik tahlilleri de tanıtıldı.

2020 yılı sonunda 10GWh’e ulaşan güç depolama sistemlerinin dünyadaki şurası kapasitesinin 2030’da 194GWh’ye çıkması bekleniyor. Milletlerarası araştırmalara nazaran her yıl yüzde 35 oranında büyümesi beklenen güç depolama sistemi pazar büyüklüğünün 2030 yılında yaklaşık 225 milyar dolara çıkması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir