Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Yerli ceviz de markalaşacak

Yerli ceviz de markalaşacak

ateshaber ateshaber -
27 0

İSTANBUL (İGFA) – 2023 hasat dönemiyle birlikte ulusal zincir marketlerde ve seçili noktalarda CÜD A.Ş. logolu yerli cevizleri tüketiciyle buluşturmaya hazırlandıkları bilgisini veren Ceviz Üreticileri Derneği (CÜD) Lideri Ömer Ergüder, hem ceviz tüketicilerine hem de üreticilere yarar sağlayacaklarını belirtti.

Ulusal zincir marketlere her bir bahçenin tek tek girmesinin üretim kapasitesi nedeniyle sonlu olduğunun altını çizen ve CÜD A.Ş’nin bu manada bir anahtar olacağını söz eden Ergüder, “Her bahçe, kapasitesine nazaran küçük satış noktalarıyla pazara giriş yapabiliyor. Zincir marketler ise konteyner bazında satın alma yapabildiği için yerli eser yerine ithal eser tercih etmek durumunda kalıyor. CÜD A.Ş. aracılığıyla bahçelerin gücünü birleştirip zincir marketlerin talebini karşılamayı hedefliyoruz. Üreticiye katma paha sağlayacak biçimde stratejik bir lojistik tasarlıyoruz. Böylelikle derneğimizin üyeleri tarafından üretilen lezzetli, kaliteli ve yerli cevizlerin bahçeden sofraya en kısa vakitte ulaşabilmesine imkan sağlamış olacağız” dedi.

İthal cevizle rekabet edebilmek için tek yolun üretimde verimliliği artırmak olduğunu da söz eden Ergüder, “Öncelikli tercih nedeni olan eser kalitemizden ödün vermeden dekar başına ceviz üretimimizi artırmalı ve bunu yaparken girdi maliyetlerimizi denetim altında tutabilmeliyiz. Dernek üyelerimizin bu yolda en büyük destekçisi olmaya devam ediyoruz, yerli cevizde randımanı artırmak için hepimizin iş birliği içinde olması çok kıymetli. Masrafları düşürmek, bilgi birikimimizi artırmak ve tüketiciyi kaliteli, lezzetli ve sağlıklı cevizle buluşması ismine tüm yerli üreticileri, derneğimize davet ediyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir