Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. MAGAZİN
  4. »
  5. Yenişehir Emekli Meskeni üyelerine müzik ziyafeti

Yenişehir Emekli Meskeni üyelerine müzik ziyafeti

ateshaber ateshaber -
36 0

MERSİN (İGFA) – Emekli Evi’nin bahçesinde düzenlenen aktiflikte Türk Sanat Müziği Topluluğu, vakit zaman duygusal, vakit zaman hareketli kesimlerle, üyelerin keyifli vakit geçirmesini sağladı. Üyeler; Gözleri Aşka Gülen, Fikrimin İnce Gülü, Unutturamaz Seni Hiçbir Şey, Biraz Kül Biraz Duman, Duydum ki Unutmuşsun başta olmak üzere, seslendirilen Türk Sanat Müziği’nin en hoş kesimlerine eşlik etti. Konutta vakit öldürmek yerine, Emekli Evi’ne gelerek kaliteli vakit geçirdiklerini söz eden üyeler, Emekli Evi’nden son derece mutlu.

“Avrupa ayarında etkinlikler yapılıyor”

Emekli Öğretmen Mahmut Gedik, Emekli Evi’nin hizmetlerinin, Avrupa’da yaş almışlara verilen hizmetler kadar hoş olduğunu söz ederek, “Çok hoş, Avrupa ayarında buluyorum. Ben tekraren Avrupa’ya gittim. Avrupalılar emeklilerine çok bedel verirler. Onlar geziyor, eğleniyor, hafta sonları motamot bu türlü müzik yapıyorlar, tiyatrolar, seyahatler düzenliyorlar. Buradaki etkinlikler de çok hoş. Avrupa ayarında bir aktiflik olarak görüyorum” diye konuştu.

“Kendi konutumuz üzere. Gelmediğimizde üzülüyoruz”

“Emekli Evi’nin etkinliklerinden çok memnunum” diyen Muazzez Gönül Taş, Emekli Evi’ne gelmediğinde sıkıldığını söyleyerek, “Hep gelip gidiyoruz. Burada bütün imkanlar sunuluyor. O denli bir alıştık ki, kendi konutumuz üzere. Gelmediğimizde üzülüyoruz, arıyoruz. Buraya gelmediğim vakitler meskende oturuyordum. Burada tanıdık etrafımız oldu. Bize bu imkanları sunan Vahap Liderimize da çok teşekkür ederiz. Burada çalışanlara da çok teşekkürler. Bize çok yeterli davranıyorlar. Bir dediğimiz iki olmuyor” dedi.

“Bizim için bulunmayacak hoşlukta bir yer”

SSK Emeklisi Cumali Yıldırım da, 3 yıldır Emekli Evi’ne geliyor. Aktiflikleri ve konseri pahalandıran Yıldırım, “Türk Sanat Müziği konseri, yat seyahatleri, yayla seyahatleri üzere çeşitli etkinlikler oluyor. Sistemli yapılan bu etkinliklerden mutluyuz. 3 yıldır buradayım. Bizim için bulunmayacak hoşlukta bir yer. Arkadaşlarımız var, bir gurubumuz var, hoş vakit geçiriyoruz. Bulmaca çözüyor, gazete ve kitap okuyoruz” tabirlerini kullandı.

“Kitap okuyor, arkadaşlarla sohbet ediyoruz”

Emekli Öğretmen Ahmet Avcı ise, etkinliklerden çok şad olduğunu ve keyifli vakit geçirdiğini belirterek, “Açıldığı günden beri buradayım. Genelde öğlenden sonraları geliyorum. Biz emekliler, burayı açanlara minnettarız. Çeşitli hizmetleri oluyor. O hizmetlerden yararlanıyoruz. Kütüphanemiz var, kitap okuyoruz, arkadaşlarla sohbet ediyoruz. Vakit zaman bugünkü üzere etkinlikler oluyor, etkinliklere katılıyoruz. Ben de toplumsal faaliyeti olan birisiyim. Kurulduğu günden beri memnunuz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir