Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Talas’a afet toplumsal ömür merkezi

Kayseri Talas’a afet toplumsal ömür merkezi

ateshaber ateshaber -
35 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Başakpınar Asfalt Şantiyesi yanında bulunun 30 bin metrekarelik alanda imal çalışmaları süren acil afet hayat merkezindeki çalışmaları inceleyen Kayseri’nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, muhtemel bir afet durumuna karşı hazırlıklı olmak zorunda olduklarını kaydetti.

Başkan Yardımcısı İsmail Güngör ve ilgili ünite takımıyla birlikte konteyner kent alanında değerlendirmeler yapan Lider Yalçın, burada yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Gelinen evreyle ilgili bilgiler alan Lider Yalçın, konteyner kentin bir an evvel tamamlanarak hazır hale getirileceğini söyledi.

103 konteynerden oluşan acil/afet toplumsal ömür merkezi, tamamlandığında zelzele ve öbür afet durumlarında, barınma başta olmak üzere birçok muhtaçlığa karşılık verecek. Alan ayrıyeten farklı vakitlerde gençlik kampı ve toplumsal faaliyet merkezi olarak da kullanılacak.

MEVLANA MEYDANINA ACİL DURUM KONTEYNERİ

Talas Belediyesi, daha öncede Mevlana Mahalle Meydanına içerisinde acil yardım müdahale gereçlerinden jeneratöre, battaniyeden megafon, radyo, el feneri ve birinci yardım çantasına kadar her türlü acil yaşamsal materyalin yer aldığı acil durum konteynerini yerleştirerek sarsıntı ve başka acil durumlara hazırlık yapmıştı. Acil durum konteynerlerinin sayısının artırılarak ilçenin farklı bölgelerine yerleştirilmesi planlanıyor.

ELBİSTAN’A TALAS KENT ÖMÜR VE TİCARET ALANI KURMUŞTU

Bilindiği üzere Talas Belediyesi, sarsıntıdan etkilenen Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine 310 konteynerlik hayat ve ticaret alanını kurmuştu. İçerisinde bir mahallede olması gereken her türlü toplumsal donatının yer aldığı 20 bin m².lik Talas Kent Ömür ve Ticaret Alanı, 20 gün üzere kısa bir müddette tamamlanarak depremzedelere teslim edilmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir