Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kayserililer Büyükşehir’in ‘Atlı Tur’ hizmetini sevdi

Kayserililer Büyükşehir’in ‘Atlı Tur’ hizmetini sevdi

ateshaber ateshaber -
28 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Klâsik Okçuluk, Çağdaş Okçuluk, Güreş branşlarında da hizmet vermeye devam eden, Atlı Cirit, Klâsik Türk Okçuluğu, Atlı Okçuluk üzere Türkiye Şampiyonalarına konut sahipliği yapan ve Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri olan klâsik spor tutkunlarının gözdesi Klasik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde yeni bir hizmet hayata geçirildi.

Buna nazaran Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin spor alanında öncü kuruluşu Spor A.Ş. tarafından, Türkiye’nin en çağdaş tesisi olan Klâsik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde Atlı Cins hizmeti başlatıldı. Tesise at binmeye gelen vatandaşlar ve çocuklar Atlı Tıp hizmetinden çok mutlu olduklarını lisana getirdi.

“HAFTA SONLARI ÇOCUKLARIMIZI BURAYA GETİRİP AT BİNDİREBİLİYORUZ”

Kader Gedik isimli bir vatandaş, Klasik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin ulaşılır ve çok inançlı olduklarını söz ederek, atlı tıp hizmetini deneyimlemeye geldiklerini söyledi ve şöyle konuştu:

“Benim kızım Spor A.Ş.’nin altyapıda öğrencisi olur. Türkiye ve Balkan Şampiyonamız da var. Buraya birinci sefer geldik. Çok mutluyuz. Ulaşılır bir yerde. Büyükşehir Belediyemizin bu türlü bir faaliyeti olduğundan çok mutlu oldum. Çocuklarımız burada at binebiliyorlar. Alanın geniş olması, ulaşılır olması ve inançlı olması bizim için çok değerli. Hafta sonları çocuklarımızı buraya getirip at bindirebiliyoruz. Faaliyet çok hoş. Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz.”

“ATA SPORUMUZ OLDUĞU İÇİN BİZ BU EĞİTİMDEN MEMNUNUZ”

Vatandaşlardan Mükremin Dikkeleş ise “Mükemmel bir tesis. Gençlere, çocuklara cet sporu olan okçuluğa verdiği imkânlar doğrultusunda çok teşekkür ederiz. Çok hoş hizmetler” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin Kayseri’de çok hoş hizmetler yaptığını belirten Işıl Benzeyiş isimli vatandaş da şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediye’miz spor alanında Kayseri’de çok hoş işler yapıyor. Tıpkı vakitte kızım okçuluğa da gidiyor. Her manada çok mutluyuz. At tipi hizmeti açıldı. Çocuklarımızın cet binmesine yardımcı oluyorlar. Cet sporumuz olduğu için biz bu eğitimden mutluyuz. Kasklarını takıyorlar, ilgileniyorlar, nasıl binilmesi gerektiğini gösteriyorlar. Çocuklarımızın hayvanları sevmesine de yardımcı oluyorlar.”

Vatandaşlardan Elmas Can Bolat da “Çocuğum astım hastası olduğu için sporun ona âlâ geldiğini düşündük ve Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. kurslarına gönderdik. Spor A.Ş.’nin neredeyse bütün kurslarına gitti. Artık de buraya at binmeye başladı çocuklarımız. Birinci başta korkuyorlardı. Bu dehşetlerini yendiler. Biz Klâsik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin imkânlarından çok mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“ÇOK KEYİFLİ VE EĞLENCELİ”

14 yaşında olan Gül Reyhan Doğaner ise Atlı Tıp hizmetini toplumsal medyadan gördüğünü ve gelip binmek istediğini kaydederek, “Çok keyifli ve eğlenceli” dedi.

“TESİSİMİZ HEM ETKİNLİKLERDE, HEM DE FAALİYETLERDE KENTİMİZ İÇİN BİR MARKA DEĞERİ”

Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi Tesis Sorumlusu Murat Hançer, tesis hakkında bilgi verdi.

Faaliyete geçen Atlı Tıp hizmetinin de ayrıntılarını anlatan Hançer, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Tesisimiz 2021 yılının Eylül ayında hizmete açıldı. Şu an yüklü olarak Okçuluk, Çağdaş ve Klâsik okçulukla birlikte artık yeni başladığımız Atlı Cins hizmetimiz faaliyete başladı. İnsanların kentimizdeki binicilikle alakalı sevdiği ve hoşlandığı branşlardan bir tanesi. Bulunduğumuz tesiste Türkiye’nin sayılı tesislerinden ve Kayseri’nin en büyük tesisi. Bununla alakalı da birçok ulusal ve memleketler arası tertiplerle konut sahipliği yaptı. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası üzere farklı kentlerden gelen atletleri biz burada ağırladık. Hem etkinliklerde, hem de faaliyetlerde kentimiz için bir marka bedeli. Siz de biliyorsunuz at bizim kültürümüzde çok değerli bir yerde. At Türk’ün kanadıdır derler. Biz de bu maksatla hem klasik binicilikten, çağdaş biniciliğe yanlışsız gelenekten, geleceğe transferde bir kilometre taşı olarak görüyoruz tesisimizi. Bu manada binicilik faaliyetlerimize atlı çeşit olarak başladık. İlerleyen devirlerde de inşallah temel binicilik eğitimleri ile hizmet alanımızı genişleteceğiz.”

Anadolu Mükemmeller Diyarı Spor Tesisleri gerisinde faaliyet gösteren Klasik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde hayata geçirilen Atlı Tıp hizmeti ile ilgili 05303750038 numaralı telefon numarası ve www.sporaskayseri.com.tr adresi üzerinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilecek.

Spor A.Ş.’nin ‘Atlı Tur’ hizmetinden 4 yaş ve üzeri herkes faydalanabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir