Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Yeni Xbox modeli tanıtıldı! İşte fiyatı

Yeni Xbox modeli tanıtıldı! İşte fiyatı

ateshaber ateshaber -
31 0

Microsoft, Summer Game Fest kapsamında yeni Xbox Series S modelini duyurdu. Xbox Game Studios CEO’su Phil Spencer tarafından yapılan açıklamaya göre, 1TB depolama alanına sahip karbon siyahı Xbox Series S çok yakında oyuncularla buluşacak.

Xbox Series S 1TB versiyonu 349 dolardan satışa çıkıyor

Xbox Series S’in yen sürümündeki en önemli yükseltmelerden biri depolama kapasitesi tarafında yaşandı. 1 TB dahili depolamaya sahip olacak yeni konsol, 512 GB’lık depolamayı ikiye katlamış oldu. Microsoft, yeni konsolun 349 dolardan satışa çıkacağını bildirdi.

1 TB’lık yükseltmeye ek olarak yeni bir renk seçeneği de gözler önüne serildi. “Karbon siyahı” olarak adlandırılan yeni model, çok daha koyu bir kaplamaya sahip. Bu renk seçimi, hem Xbox Series X hem de Xbox Wireless Controller’ın mat kaplamasıyla uyumlu görünüyor.

Karbon siyahı renk seçeneğine sahip Xbox Series S 1TB sürümü için ön siparişler 1 Eylül’de başlayacak. Bu tarih, Bethesda’nın merakla beklenen uzay-aksiyon oyunu Starfield’in 6 Eylül’deki çıkış tarihini takip ediyor.

Xbox Pazarlama Müdürü Bree Adams, Xbox ailesinin yeni modelle birlikte genişlemeye devam ettiğini ifade etti. “512GB Series S’nin etkileyici hızını ve performansını koruyarak” oyunculara daha fazla alan sunacaklarını dile getirdi.

349 dolarlık bir fiyata sahip olan yeni Series S sürümü, oyunculara hem daha fazla depolama hem de daha şık bir konsol vadediyor. Ön satışlar 1 Eylül’de başlayacak olsa da, ülkemize ne zaman geleceği belirsizliğini koruyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir