Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Yeni Kabine Anıtkabir’i ziyaret etti

Yeni Kabine Anıtkabir’i ziyaret etti

ateshaber ateshaber -
22 0

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs’ta tekrar seçilmesinin akabinde açıkladığı yeni kabine, birinci toplantısını gerçekleştirmeden evvel Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kabine üyeleriyle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çıkan Erdoğan’ın, ay yıldızlı çelengi bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bildirisinde şahlanış vurgusu yaptı.

“Türkiye’ye 85 milyonun tamamına aşkla hizmet edeceğiz” diyen Erdoğan, “Bizlere emanetiniz olan cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın heyecanını ve haklı gururunu yaşadığımız bu seneyi inşallah şahlanış dönemimimizin başlangıç noktası haline getireceğiz” tabirlerini kullandı.

Yeni kabine Anıtkabir ziyareti akabinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak toplantıya geçti.

Saat 15.00’te gerçekleşen toplantıda, sarsıntı bölgesindeki çalışmalar, iktisatta atılacak adımlar ve çizilecek yol haritası ile terörle gayret ve hudut güvenliği hususlarının öncelikli gündem hususlarından olması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir