Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Bursa Terminali’nde bayram hareketliliği

Bursa Terminali’nde bayram hareketliliği

ateshaber ateshaber -
32 0

Merve Özdemir ÇEVİK – Onur POLAT / Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Her bayram olduğu üzere bu bayramda tatilini memleketinde ailesi ve sevdikleri ile geçirmek isteyen vatandaşlar şimdiden biletlerini almaya başladı.

Şehirlerarası terminallerde ise hareketlilik yavaş yavaş kendini göstermeye başlarken yakın vakitte otobüs biletlerine getirilen artırımlar da vatandaşı seyahat yapma konusunda biraz zorladı.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bir otobüs firmasında Vardiya Amiri Yunus Doli, terminaldeki son durumu anlattı.

Bilet fiyatlarına getirilen artırım konusunda da bilet alacakları uyaran Doli, dal olarak öncelikle okulların kapanmasını beklediklerini belirterek, “16 Haziran’dan sonra biraz daha yoğunluğa elverişli bir hareketlilik gözüküyor. Tıpkı vakitte Kurban Bayramı öncesinde arefe gününü bekliyoruz. Bilet fiyatlarına bakıldığında şu an 16 Haziran’dan sonrası için bir artırım yapıldı. Esasen internetten girip baktığınızda 15 Haziran ile 16 Haziran ortasında farklar var. Bayram vakti bilet alacak yolcular biletlerini artırımlı olarak alacaklar” diye konuştu.

Öte yandan ek seferler için de önlemlerin alındığını söyleyen Doli, “Kendi firmamız bünyesinde ek seferler için yeni sıfır otobüslerimiz hazırlanıyor. Başka firmaların da iştirakçi araçları olacaktır. Seferlerin kâfi olacağını düşünüyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir