Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. WWDC 2023’e saatler kala Apple Store kapandı!

WWDC 2023’e saatler kala Apple Store kapandı!

ateshaber ateshaber -
35 0

Apple, bugün akşam 8 sularında düzenleyeceği WWDC 2023 etkinliğine odaklanmış durumda. Bu akşam 8’de başlayacak olan etkinlikte Apple ürünlerine ait yeni güncellemelerin yanında bazı ürünler de tanıtılacak. Şirket, her etkinlik öncesinde klasikleşen hamlesini yaptı.

Apple Store kapandı: Zam gelecek mi?

WWDC 2023 etkinliğinde işletim sistemleri güncellemelerinin yanı sıra yeni cihazların da tanıtması bekleniyor. Şirket, Apple Store’u güncellemek adına erişime kapattı. Yeni ürünlerle birlikte mevcut ürünlere zam gelme ihtimali de bulunuyor.

Apple, artan dolar kuru ve tüm dünyada baş gösteren ekonomik belirsizlik ortamı nedeniyle dönem dönem ürünlerine zam uygulamak için mağazasını kapatıyor. Son birkaç haftada dolar kurunda yaşanan yükselmeler sonucu zam gelme ihtimali oldukça fazla. Elbette bu anlattıklarımız varsayımdan ibaret.

WWDC 2023’te neler tanıtılacak?

Apple, her yıl düzenli olarak gerçekleştirildiği WWDC 2023 geldi çattı. Henüz net olarak bilinmese de önemli kaynaklar etkinlik hakkındaki detayları gün yüzüne çıkardı. Hiç kuşkusuz gözler, şirketin karma gerçeklik alanındaki ilk ürününde olacak. Reality Pro adıyla sahne alması beklenen ürünün işletim sisteminin de xrOS olması bekleniyor.

Daha önce birçok kez sızıntı bilgilere sahne olan ürünlerden birisi de dev ekranlı MacBook Air oldu. Yeni modelin 13,6 inçlik MacBook Air’a daha büyük ekranlı bir seçenek olması bekleniyor. belirtmekte fayda var ki 15 inçlik MacBook’un sahip olacağı işlemci ise henüz kesinlik kazanmış değil. Öte yandan gelen bilgilere göre yeni Mac Pro da etkinlikte boy gösterecek.

Apple, akıllı telefoni tablet, Apple Watch, Apple TV ve MacBook’larda kullanılan sistemlerini güncelleyecek. Öyle ki gözler, oldukça geniş bir tabanı olan iOS 17’de olacak. iOS, iPadOS ve macOS için radikal değişiklikler beklenmese de kullanıcıların beğenisine sunulacak birçok yeni özelliğin getirilmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir