Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Uygun fiyatlı Vision Pro ne zaman gelecek?

Uygun fiyatlı Vision Pro ne zaman gelecek?

ateshaber ateshaber -
24 0

Apple, WWDC 23 etkinliğinde tanıttığı karma gerçeklik gözlüğü ile teknoloji dünyasının gündemine oturdu. Apple Vision Pro hem özellikleriyle hem de fiyatıyla gündemde bomba etkisi yarattı. Daha önce gelen bilgiler cihazın uygun fiyatlı bir versiyon ile tekrar geleceğini söylüyor.

Uygun fiyatlı Vision Pro, 2025’in sonuna doğru piyasaya sürülecek

Apple’ın WWDC23 etkinliğinde tanıttığı karma gerçeklik başlığı Vision Pro, 3 bin 500 dolarlık fiyatıyla teknoloji dünyasını gündeminde yer aldı. Meta’nın 499 dolara mal olan daha uygun fiyatlı Quest 3 kulaklığı ile karşılaştırılınca arada uçurum göze çarpıyor.

Apple haberleriyle ünlü Mark Gurman’a göre şirket, uygun fiyatlı bir model için kolları sıvadı. Apple, uygun fiyatlı Vision Pro modelini 2025’in sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. Elbette fiyatı düşürmek demek daha düşük kaliteli ekran veya daha eski bir Mac çipi ile piyasaya sürülmesi anlamını taşıyor.

Elbette cihaz, fiyatıyla çok konuşuldu. Oldukça fazla olduğunu düşünen büyük bir kesim bulunuyor. Bu söylentilere ilişkin Apple CEO’su Tim Cook, söz konusu Vision Pro fiyatıyla ilgili bir açıklama yaptı. Cook, geçtiğimiz gün yaptığı bir röportajda şirketin ilk uzamsal bilgisayarı olan Apple Vision Pro’nun “piyasadaki en gelişmiş elektronik ekipman parçası” olduğunu söyledi ve şu ifadeleri ekledi.

Vision Pro’nun içerisindeki mühendislik akıllara durgunluk verici seviyede. Her gözde 4K çözünürlük deneyimi elde ediyorsunuz. Tabii ki bunlar bedavaya gelmiyor. Bunu yapmanın bir maliyeti var ama bence belirlediğimiz fiyat sunulan deneyime oranla uygun seviyede.

Ürünle ilgili net bir üretim maliyeti bilgisi yer almıyor. Ancak hemen hemen her bir ürünün Apple’a 2 bin doların üstünde bir maliyet çıkardığı düşünülüyor. Özellikle Vision Pro’daki yüksek alüminyum gövde ve kavisli cam dahi yüksek maliyet olduğunu gösteriyor. Bunların yanı sıra karma gerçeklik gözlüğünde kullanılan mikro-OLED ekranda dikkatleri çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir