Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Unu sizden, yoğurması belediyeden

Unu sizden, yoğurması belediyeden

ateshaber ateshaber -
24 0

ANTALYA (İGFA) – Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Bayan Kooperatiflerine takviyelerini aralıksız sürdürüyor. Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Antalya genelinde ve kırsal mahallelerde önemli bir efor gerektiren hamur yoğurma işini kolay hale getirmek için bir çok mahalle ve bayan kooperatiflerine hamur karma makinesi temininde bulunuldu. Son olarak, Antalya Merkezde yer alan Antalya Köy Pazarı Bayan Teşebbüsü ve Üretimi İşletme Kooperatifi, Anka Bayan Teşebbüs Üretim ve İşletme Kooperatifi ve 7K Bayan Teşebbüsü ve Üretimi Kooperatifi’ne talep üzerine hamur karma makineleri teslim edildi. Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından heyetimi gerçekleşen makinede 7K Bayan Teşebbüsü ve Üretimi Kooperatifi üyesi Melike Kalem birinci denemeyi yaparak hamur yoğurdu. Çarçabuk yoğurulan hamur çabucak ardından lezzetli kurabiyelere dönüştü.

BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR HEDİYE

Antalya Köy Pazarı Bayan Teşebbüsü ve Üretimi İşletme Kooperatifi Lideri İkbal Girmen, Büyükşehir Belediyesi’nin hibe ettiği hamur karma makinesiyle hem vakitten hem de bedenen oluşan emek gücünden tasarruf edeceklerini söyledi. Girmen, “Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Belediye Lideri Muhittin Böcek’in bayan girişimcilere, üreticilere ve kooperatiflere takviyelerini her manada hissediyoruz. Bugün de bize vakitten tasarruf etmemizi sağlayacak, emeğimize değer verdiğinin göstergesi olarak hamur yoğurma makinesi ikram etti. Bu hamur karma makinesiyle hamurumuzu artık elde yoğurmayacağız. Nitekim elde yoğurmak hem çok yorucu hem de vakit alan bir süreçti. Artık bu makineyle süratli ve kolay bir formda yapacağız. Sayın Muhittin Böcek’in hem ekipman manasında hem de eğitim manasında birçok takviyesine şahit oluyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bunlar bizim için çok değerli hediyeler” diye konuştu.

EKİPMAN TAKVİYESİ İLAÇ ÜZERE GELİYOR

Hamur yoğurma makinesini teslim alan 7K Bayan Teşebbüsü ve Üretimi Kooperatifi üyesi Melike Kalem de birinci denemeyi yaparak hamur yoğurdu. Kalem, “Daha evvel küçük makinelerimiz vardı. Üretim kapasitemiz arttığı için artık eski makinelerimiz muhtaçlığımızı karşılayamaz hale geldi. İnşallah bu makineyle daha çok hamurlar yoğurup süratli bir biçimde üretime devam edeceğiz. Böylesi ekipman dayanakları bizlere ilaç üzere geliyor. Liderimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

HER VAKİT BAYANLARIN YANINDA OLAN BAŞKAN

Anka Bayan Teşebbüs Üretim ve İşletme Kooperatifi Lider Yardımcısı Meral Ural ise şunları söyledi. “Bizim işimiz hizmet işi. Hamurumuzu da kendimiz karıyorduk. Gün geçtikçe imalatımız arttı, hamur karmakta zorlanmaya başladık. Zamanlama kusursuz oldu. Bizim için çok gerekli bir makine. Dayanaklarından dolayı ve her vakit bayanların yanında olduğu için Muhittin Başkan’ımıza çok teşekkür ediyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir