Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kayseri Kocasinan’da satranççılar ödüllendirildi

Kayseri Kocasinan’da satranççılar ödüllendirildi

ateshaber ateshaber -
23 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuvaya; Kayseri’nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri Vilayet Temsilcisi Veysi Arslan, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Çocuklarla sohbet edip, yakından ilgilenen Lider Çolakbayrakdar, çocukların zeka sporu turnuvası ile hem eğlendiğini hem de öğrendiğini belirterek; “Öncelikle turnuvaya katılan bütün gruplarımızı ve miniklerimizi tebrik ediyorum. Bu turnuvada kazanan Türkiye’nin geleceği çocuklardır. Rabbim, muvaffakiyetlerini daim etsin. Geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik toplumsal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili her alanda eğitim vererek, onların toplumsallaşmasına, fizikî ve zihinsel istikametten gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Bu noktada çocukları ve gençleri satranç ile buluşturmak ve satranca olan ilgilerini artırmak emeliyle turnuva düzenledik. Büyük ve Güçlü Türkiye’nin geleceğini yetiştirmek için bu çeşit tertipleri artırarak, devam edeceğiz. Hepinizi göstermiş olduğunuz üstün başarılardan dolayı tebrik ediyor, sizleri yetiştiren öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde İlkokullar Ortası Satranç Grup Turnuvası, ödül merasimiyle son buldu. İlkokul öğrencilerinin katıldığı turnuva, B kategori 6-7 yaş, A Kategori 8-9 yaş olmak üzere 2 kategori yer aldı. Turnuva, dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin dağıtılması ile program sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir