Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Türkiye’de üretiliyor: Yeni Toyota CH-R tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Türkiye’de üretiliyor: Yeni Toyota CH-R tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

ateshaber ateshaber -
32 0

Toyota’nın kompakt C SUV modeli Toyota CH-R yeni versiyonu ile bugün tanıtıldı. Karakteristik CH-R çizgilerini kaybetmeyen model yenilenen versiyonunda hibrit sürprizi ile geldi. Peki yeni Toyota CH-R modelinin özellikleri ve fiyatı ne olacak? Hangi motor seçenekleri ile satılacak? İşte detaylar…

Yeni Toyota CH-R tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Toyota’nın kompakt C SUV olarak tanımladığı modeli CH-R yeni versiyonu ile tanıtıldı. Karakteristik CH-R çizgilerini kaybetmeyen model daha çevreci bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yeni model daha çarpıcı bir iç ve dış tasarım ile karşımıza çıkıyor. Bir önceki model için söylenen “gelecekten gelmiş gibi” söylemi bu model içinde söyleniyor.

Aracın iç kısmındaysa kişiselleştirilebilen bir kokpit tasarımı bizleri karşılıyor. Dev bir multimedya ekranı, tamamen sürücüye yönelik ön göğüs, araç içerisinde ambiyans aydınlatması olarak yer alan çizgi detaylar otomobilin kokpitini tamamlayan nitelikler. Bunların yanında otomobilin dış tasarımıyla ilgili son bir şeyler eklemek gerekirse içeriye saklanan kapı kolları, çift renk ile satın alınabilen tasarım ve otomobile çok daha dinamik ve sportif bir görünüş katıyor.

İlk nesli gibi ikinci nesli de Türkiye’de üretilecek olan model 1.8 ve 2.0 litre hibrit motor seçenekleri ile tanıtıldı. Bunların yanında ilk kez 2.0 plug-in hibrit seçeneğine de sahip olacak olan CH-R tam bir çevreci diyebiliriz. Model ilk etapta Türkiye’de Hybrid 140 versiyonu ile satılacak. Hybrid 140 olarak adlandırılan motor seçeneği 5. nesil hibrit teknolojisine sahip.

Hybrid 140’ın yanında Avrupa’da Hybrid 200 ve Hybrid 220 versiyonları da satılacak. Toyota’nın Avrupa özel SUV modeli olarak geçen CH-R tamamen Avrupa piyasası için tasarlandı. Avrupa’da geliştirilen model Türkiye’de üretilecek ve 2023 yılının son çeyreğinde ülkemizde satışta olacak.

Peki siz yeni Toyota CH-R hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir