Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. TSYD Bursa Koşusu’nun galibi Litecoin oldu

TSYD Bursa Koşusu’nun galibi Litecoin oldu

ateshaber ateshaber -
26 0

BURSA (İGFA9 – Türkiye Spor Müellifleri Derneği Bursa Şubesi ismine düzenlenen koşu, Osmangazi Hipodromu’nda saat yapıldı. 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak düzenlenen yarış, 2000 metre uzaklık üzerinden kum pistte gerçekleşti. Koşuyu, jokeyi Nevzat Avci ile start alan, Birol Bulut’un sahibi ve Gülnur Gülerce’nin de yetiştiricisi olduğu Litecoin (Victory Gallop – Flashys Song / Songandaprayer) kazandı. Mehmet Emin Avcı’nın antrene ettiği 5 yaşındaki doru at bu galibiyetiyle mesleğindeki 9’uncu birinciliğini elde etti.

PLAKETİ LİDER EKMEKÇİ SUNDU

5 safkanın katıldığı koşuda Kara Vetar (Mendip – Ashkeloi / Perfect Storm) ikinci olurken, Kuanpo (Velociraptor – Sweety Girl / Trapper) üçüncü, Mavi Kılıç (Yonaguska – Mavi Sema / Sun Music) dördüncü ve Nartın Kılıcı(Kaneko – Bella Ragazza / Royal Abjar) da beşinci oldu.

Yarışın akabinde düzenlenen merasimde, kazanan atın sahibi Birol Bulut’a plaketini TSYD Bursa Şubesi Lideri Mehmet Ali Ekmekçi takdim etti. Merasime, Bursa Hipodrom Müdürü İhtilal Evcim ve TSYD Bursa Şubesi 2. Lideri Mehmet Gerçeksi de katıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir