Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Fiyatsız spor kurslarına ağır ilgi

Fiyatsız spor kurslarına ağır ilgi

ateshaber ateshaber -
27 0

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için 23 başka branşta fiyatsız spor kursu veren Denizli Büyükşehir Belediyesi kenti sporla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinin ağır ilgi gören spor kurslarına 2023yılının birinci 5 ayında 25 bin 089 kursiyer katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin spor tesislerinde 23 farklı branşta fiyatsız spor kursu verilirken isteyen herkese atletizm, badminton, bale, basketbol, buz pateni, cimnastik, güreş, judo, karate, kayak, masa tenisi, nefes antrenmanları, okçuluk, pilates, satranç, step aerobik, tekvando, tenis, voleybol, yoga, yüzme, zumba ve zumba kids eğitimleri sunuluyor. “Denizli’de spor yapmayan kimse kalmayacak” sloganı ile Denizli’de sağlıklı hayat için hayata geçirdiği fiyatsız spor kursları ile büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yılın birinci 5 ayında 25 bin 89 kursiyerin spor yapmasına imkan sağladı. Vatandaşların ağır ilgi gösterdiği fiyatsız kurslarda bilhassa çocuk, bayan ve gençler hem spor yapıp hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan, “Denizli’de spor yapmayan kimse kalmayacak” anlayışı ile çalışmalara orta vermeden devam ettiklerini kaydetti. Yalnızca çocukların değil gençler ve yetişkinlerin de yararlanabildiği 22 farklı branşta fiyatsız spor kursu hizmeti verdiklerini söyleyen Lider Zolan, “Spor memnunluk, sıhhat ve huzur demek. İstiyoruz ki kentimizde yaşayan herkes en az bir kolda spor yapsın. Hemşehrilerimizin hem ferdî sıhhat, hem de toplumsal sıhhat açısından sportif faaliyetlerde bulunmalarını tavsiye ediyorum. 2023 yılının birinci 5 ayında 23 başka branşta 25 binin üzerinde vatandaşımızı sporla buluşturduk. Hiç kimsenin spor yapmaya mazereti olmasın, herkes istediği her alanda spor yapsın diye çalışıyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza memnunluğu, sıhhati ve huzuru için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Denizli’mizi sporla, sanatla buluşturmak için çaba ediyoruz. Kurslarımıza katılan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Spor kursları ile geleceğin atletlerinin da yetiştiğini gördüklerini belirten Lider Zolan, konuşmasına şöyle devam etti; ” Spor hayatın kendisidir. Yenilmek de vardır, galibiyet de vardır. Spor disiplin, takım ruhu, sıhhat ve memnunluk demektir. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak insanımızın daha sağlıklı ve keyifli olması için imkanlarımızı sonuna kadar sunmaya devam edeceğiz. Spor kurslarımızdan yetişen başarılı atletlerimizi görmek de bizleri epeyce keyifli ediyor. Tüm kursiyerlerimize muvaffakiyetler diliyorum “ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir