Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Torkulu ulusal atletten büyük muvaffakiyet

Torkulu ulusal atletten büyük muvaffakiyet

ateshaber ateshaber -
25 0

KONYA (İGFA) – Torku Şeker Spor’un ulusal atleti Emine Seçkin, Kanada’dan iki altın madalya ile döndü.

Dünya’nın birinci 12 sıralamasındaki sportmenlerin katılabildiği turnuvaya Türkiye’den bu kriteri sağlayan tek bir sportmen dahil oldu. 14-18 Haziran tarihlerindeki Milletlerarası Para Badminton Turnuvasına Emine Seçkin ve antrenörü Ahmet Bozdam katıldı.

Paris 2024 Olimpiyat oyunlarına yüksek puan veren Kanada Memleketler arası Para Badminton turnuvasındaTorku Şeker’in başarılı ulusal sportmeni Emine Seçkin, kuvvetli kümeden çıkarak rakiplerini bir bir eledi ve şampiyonluğu kazanmasını bildi.

Dünyanın yalnızca en düzgün 12’lerinin katılabildiği Kanada Para Badminton turnuvasına ülkemizi Emine Seçkin temsil ederek, hem teklerde hem de karışık çiftlerde iki altın madalya alarak olimpiyatlar için çok kıymetli puan alarak dünya sıralamasında 4. Sıraya kadar yükseldi.

SIRADAKİ TURNUVA İNGİLTERE’DE

Turnuvada iki altın madalya birden kazanan Torku Şeker Sporlu Emine Seçkin, çok şiddetli bir kümeden muvaffakiyet ile çıktığını belirterek şunları söyledi:

“Bu turnuva ParalimpikOlimpiyat oyunlarına yüksek puan veren değerli bir turnuvadır. Uygun bir çalışma periyodu geçirdim, sonuçta da başarımızı iki altın madalya ile taçlandırdık. Ülkeme ve kulübüme bu başarıyı kazandırdığım için çok gurur duyuyorum. Artık önümde yeniden yüksek puanlı bir İngiltere turnuvası var. O turnuvaya da çok âlâ hazırlanarak başarılı olmak istiyorum. Bu hususta takviyede olan herkese çok teşekkür ediyorum. Paris 2024 Olimpiyatlarında ülkemi temsil edip orada madalya kazanmak içinde tüm planlamaları antrenörüm Ahmet Bozdam ve federasyonumuz ile birlikte yapıyoruz. İnşallah bu yolu kıymetli başarılarla tamamlayacağız”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir