Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Uludağ Yolu bayrama hazırlanıyor

Uludağ Yolu bayrama hazırlanıyor

ateshaber ateshaber -
24 0

BURSA (İGFA) – Özellikle ağır kullanım nedeniyle yıpranan Uludağ Yolu da yılların yorgunluğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışması ile üzerinden atıyor.

Uludağ Yolu’nun Alacahırka ile Jandarma ortasında kalan 4 kilometrelik kısmında de sağlıklaştırma çalışması süratle devam ediyor. Yaklaşık 10 bin ton hafriyat dolgu ve 7 bin ton asfalt kaplama yapılacak yoldaki çalışmaların Kurban Bayramı tatili öncesinde tamamlanması hedefleniyor. Bilhassa kış aylarında kayakçıların, yaz aylarında da eşsiz tabiatı ile günübirlik tatilcilerinin akınına uğrayan Uludağ’a ulaşım, çalışmaların tamamlanmasıyla daha konforlu hale gelecek.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, her yıl olduğu üzere bu yıl da yatırımlarda aslan hissesini ulaşıma ayırdıklarını hatırlatarak, bu kapsamda ulaşıma nefes aldıracak projelere sürat verdiklerini söyledi.

Bir taraftan yeni yollar, köprü ve kavşaklarla alternatif tahliller ürettiklerini hatırlatan Lider Aktaş, “Ulaşım yatırımlarımızda değerli kalemlerden birini de mevcut yolların sağlıklaştırılması oluşturuyor. Bilhassa ağır kullanımın olduğu ana arterlerimizi yeniliyoruz. Uludağ da yılın 12 ayı ziyaretçi ağırlayan Bursa’nın en kıymetli markalarından biri. Bu nedenle Uludağ’a ulaşımın da daha konforlu hale getirilmesi gerekiyordu. Asfaltlama çalışmasını inşallah bayram tatili öncesinde tamamlayacağız. Şimdiden iyi olsun” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir