Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Sony’den aynasız fotoğraf makinesi atağı! Dört yeni model geliyor

Sony’den aynasız fotoğraf makinesi atağı! Dört yeni model geliyor

ateshaber ateshaber -
25 0

Aynasız fotoğraf makineleri son yıllarda fotoğrafçılık dünyasının en hızlı yükselen teknolojisinden bir tanesi. Aynasız fotoğraf makinesi, sensöre düşen görüntüyü doğrudan elektronik bir şekilde vizöre aktararak çekilen fotoğrafın son halini görme imkanı sunuyor. Bu sistem aynı zamanda ağırlık tasarrufu sağlayarak da fotoğraf makinelerinin çok daha kullanışlı hâle gelmesine imkan tanıyor.

Sony, dört yeni kamera modelini tanıtmaya hazırlanıyor

Aynasız kameralar konusunda son dönemde en büyük yatırım yapan markalardan bir tanesi ise Sony. Bu yıl şimdiden dünyanın en iyi video kameralarından biri olan Sony ZV-E1’i piyasaya süren markanın 2023 yılı içerisinde dört kamera daha tanıtması bekleniyor.

İşte Sony tarafından 2023 yılı içerisinde tanıtılacak dört aynasız kamera:

Üst düzey Sony APS-C E kamera

Sony sonunda A6600 modelinin halefini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Amatör fotoğrafçıların yıllardır beklediği bir kamera olan yeni modelin 12 Temmuz tarihinde görücüye çıkması bekleniyor. 26MP APS-C sensörün kullanılmasının beklenildiği yeni modelin A6700 veya A7000 olarak isimledirilmesini bekliyoruz.


Sony A6600

Sony A7C II

Sony A7C, Eylül 2020 tarihinde dünyanın en küçük ve en hafif tam çerçeve aynasız kamerası olarak karşımıza çıktı. Bionz XR ve AI işleme birimiyle eşleştirilmiş 33 MP tam çerçeve sensör ile birlikte sunulması beklenen yeni modelin ise önümüzdeki eylül ile kasım ayları arasında tanıtılması bekleniyor.


Sony A7C

Yeni yüksek çözünürlüklü Sony kamera

Sony’nin önümüzdeki dönemde tanıtacağı en merak uyandırıcı model olması beklenen yeni yüksek çözünürlükle kamera, birçok bilinmez ile birlikte geliyor. Yine eylül ve kasım ayları arasında tanıtılması beklenen modelin, Sony A7C II’nin seyahat ve manzara fotoğrafçıları için geliştirilmiş yüksek çözünürlüklü bir versiyonu olacağı gelen haberler arasında.


Sony RX1R II

Sony A9 III

Sony A9 III’ün, Sony A7R V’nin yapay zeka destekli otomatik netleme takibi ve Sony A1’in 9,44 milyon noktalı EVF’si dahil olmak üzere Sony’nin son teknolojilerinin birçoğuna ev sahipliği yapması bekleniyor. Markanın en üst düzey modellerinden biri olacak olan A9 III’ün kasım ve ocak ayları arasında tanıtılacağı düşünülüyor.

Önümüzdeki dönemde Sony’nin yeni modelleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmayı planlıyoruz. Peki siz aynasız kamera modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir