Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. SMART Ankara için birinci çalıştay

SMART Ankara için birinci çalıştay

ateshaber ateshaber -
29 0

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte sürdürülebilir ve çevreci ulaşım sistemlerini kapsayan projeleri hayata geçirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından koordine edilen ve EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen SMART Ankara Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) kapsamında, SKUP Temel Kavramları ve SKUP Araçları bahisli birinci teknik çalıştay proje paydaşlarının iştirakiyle gerçekleştirildi.

BAŞKENTTE MİKROBİLİTE ARAÇLAR YAYGINLAŞTIRILACAK

Proje kapsamında mikromobilite araçların yaygınlaştırılması, toplu taşıma kullanımın özendirilmesi ve hava kirliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Projenin insan ve etraf odaklı olduğunu söyleyerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Teknolojileri Daire Lideri Dr. Bülent Özkan, “Bu projemiz Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir. Bu projenin maksadı toplu taşımayı ve mobilite araçları özendirmek. Bilhassa kentlere ziyan veren emisyon ve hava kirliliğinin azaltılmasıyla ilgili olarak da insanı öne alan bir proje. Bu proje 22 Ağustos 2022 tarihinde başladı ve 22 ağustos 2024 tarihinde tamamlanacak” dedi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir