Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ASKİ’den filosuna yeni araçlar

ASKİ’den filosuna yeni araçlar

ateshaber ateshaber -
18 0

ADANA (İGFA) – Adana Büyükşehir’e alınan kamyon ve otobüslerle birlikte, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin araç ve iş makinesi filosu halka hizmet için büyüyor.

Adana’nın ömür standartlarını yükseltecek yeni projeleri hayata geçirmek için çalışmalarını titizlikle sürdüren ve kent genelinde tespit edilen tüm problemleri acilen çözen ASKİ, çalışmalarında kaynaklarını verimli kullanmaya itina gösteriyor. Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’ın her vakit kamu faydasının gözetilmesi konusundaki hassasiyetine uygun olarak yatırımlarını gerçekleştiren ASKİ, parayı gerçek kullanarak yaptığı tasarrufu halka hizmete dönüştürüyor.

ASKİ bünyesine 2019 yılından bu yana toplam 145 adet araç ve iş makinesi satın alındı. Kiralama bedeli yüksek olan ve satın alma formülüyle maliyeti kısa müddet içerisinde amorti eden makinelerden elde edilen tasarruf bedeli ile kent genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu yatırımları yapıldı.

Bugüne kadar toplam 2019 kilometre içme suyu sınırı inşa eden ASKİ, kentin dört bir yanına sağlıklı ve kaliteli su ulaşmasını sağladı. Altyapı yatırımları kapsamında ise toplam 320 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu çizgisi döşenerek Adanalıların hizmetine sunuldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir