Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sıhhat çalışanları ikramiye bekliyor

Sıhhat çalışanları ikramiye bekliyor

ateshaber ateshaber -
19 0

KOCAELİ (İGFA) –Türk Sıhhat Sen Kocaeli Şube Lideri Ömer Çeker kısa bir müddet evvel faaliyete başlayan Kocaeli Kent Hastanesinde vazife yapan sıhhat çalışanlarını ziyaret etti.

Şube Lideri Çeker, Şube Lider Yardımcısı Umut Birol ve Serap Koçhisar ile birlikte yaptığı ziyaretlerde sıhhat çalışanlarının problemlerini yerinde tespit etti.

Başkan Çeker ziyaret sonrasınde yaptığı açıklamada, sıhhat çalışanlarının sıkıntı şartlar altında fedakârca misyon yaptığının altını çizerek, “Yapmış oldukları işin karşılığını maddi olarak alamamaktadırlar. Sıhhat çalışanları kamu patronuna karşı haklarının korunması ve geliştirmesi için yetkili lakin toplu kontrat masasında tesiri olmayan sarı sendikaya verdikleri yetkiyi sarı sendika (Malum Sen) çalışanın aleyhine kullandığı, toplu mukavele masasında enflasyonun altında yüzdelik artırımlara imza atmaları sonucunda çalışanların maaşlarının yüksek enflasyon karşısında güneşi görmüş kar tanesi üzere erimiştir” dedi.

Kurumlarda çalışanları ziyaretlerimizde sıhhat çalışanları geçim meşakkati çektiklerini, Kamuda en düşük maaşı aldıklarını, okula giden çocuklarının masraflarını dahi karşılamakta, harçlık vermekte zahmet çektiklerini ve yaklaşan kurban bayramı nedeni ile sıhhat çalışanları bayram ikramiyesi istediklerini tabir eden Çeker, “Sağlık çalışanlarının gür sesi Türk Sıhhat Sen olarak kamu patronuna sesleniyoruz. Sıhhat çalışanlarının sesine kulak verin çalışanların talebinin yerine getirilmesi için gerekli düzenlemeyi kısa müddette hayata geçirin. Yaklaşan Kurban Bayramında sıhhat çalışanlarının bir nebze olsun ekonomik olarak rahat nefes almasını sağlayın” davetinde bulundu.

Bu ortada Türkiye Emekliler Derneğinin yapmış olduğu açıklamaya nazaran ülkemizde yaklaşık 13 milyon emekli bulunduğuna vurgu yapan Çeker, “Ülke genelinde Sıhhat Toplumsal Hizmetleri İş Koluna giren iş yerleri olan (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlarda, Aile Toplumsal Hizmetler Bakanlığın da ve Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı faaliyet gösteren hastanelerde ) toplamda yaklaşık 730 bin sıhhat çalışanı vazife yapmaktadır. Kamu patronu 13 Milyon emeklimize her yıl dini bayramlarda olmak üzere iki defa bayram ikramiyesiödeyen kamu patronu,Sağlık Toplumsal Hizmetleri İş Koluna giren işyerlerinde vazife yapan 730 Bin sıhhat çalışanına her yıl dini bayramlarda olmak İki defa bayram ikramiyesi ödemesi yapması kaçınılmaz olmuştur.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir