Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. TEKNOLOJİ
  4. »
  5. Gülmeye ihtiyacım var: Arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz en iyi komedi filmleri!

Gülmeye ihtiyacım var: Arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz en iyi komedi filmleri!

ateshaber ateshaber -
25 0

Komedi filmleri, farklı tarzlarda ve hikayelerde gelir, böylece herkesin zevkine hitap edebilir. Bazıları absürd mizahıyla güldürürken, bazıları sürpriz dolu esprilerle kahkahalar attırır. Bizler de bu içeriğimizde gülüp eğlenmeye ihtiyacı olanlar için arkadaşlarınız ile veya tek başınıza izleyebileceğiniz en iyi komedi filmlerini sizler için bir araya getirdik. Listede Türk komedi filmlerine de yer verdik.

En iyi komedi filmleri!

3 Ahmak (3 Idiots)

Listemizin birinci sırasında 2009 yılında vizyona giren 3 Ahmak yer alıyor. Five Point Someone adlı bir romandan uyarlanan film, Rancho, Farhan ve Raju adlı üniversite öğrencilerinin hikayesini anlatır. Üç arkadaş, mühendislik okumak için girdikleri prestijli bir enstitüde karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederler.

Rancho, sıradan bir eğitim anlayışının ötesine geçerek merak duygusunu ve gerçek öğrenmeyi ön plana çıkaran bir felsefeye sahiptir. Farhan, ailesinin baskısıyla mühendislik okumak zorunda kalmıştır, ancak aslında kalbini başka bir şeye vermek istemektedir. Raju ise maddi zorluklarla boğuşan ve ailesine destek olma sorumluluğu taşıyan bir öğrencidir.

Uçaklar, Trenler ve Arabalar (Planes, Trains and Automobiles)

John Hughes tarafından yazılan Uçaklar, Trenler ve Arabalar, farklı kişiliğe sahip iki adamın beklenmedik bir yolculuk sırasında yaşadıkları komik olayları konu alır. Film, Neal Page adında bir reklamcıyı ve Del Griffith adında bir satıcıyı merkezine alır.

Neal, New York’tan Chicago’ya Thanksgiving tatili için dönmek üzere uçakla yola çıkar. Ancak uçak kalktıktan sonra bir olay yaşanır ve Neal, Chicago’ya varamaz. Ne yazık ki Kansas’ta mahsur kalır. Ardından ikili, birbirini bulur. Uçaklar, Trenler ve Arabalar, en iyi komedi filmlerinden birisi.

Çalgı Çengi

Türk komedi filmi olan Çalgı Çengi, orginazsyonlara katılıp müzik çalan Salih ve Gürkan adında iki kuzenin hikayesini anlatıyor. Bir gün, ikili, bir belaya bulaşır ve kendilerini hiç istemeyecekleri bir belanın içine sokarlar.

En iyi Türk imzası taşıyan filmler arasında görülen Çalgı Çengi’nin oyuncu kadrosunda Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Hazal Kaya gibi ünlü isimler de bulunuyor.

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Para Avcısı, iş dünyasında bir anda yükselip, sonra geri batan Jordan Belfort’a odaklanıyor. Benfort’un yükselişi, menkul kıymetler işinde yatırımcıları kandırıp köşeyi dönmesiyle başlar.

Çok geçmeden, zenginliği, gücü ve yasadışı faaliyetleriyle dikkat çeken bir figür haline gelir. Ancak Belfort, bir süre sonra başka birisine dönüşür. Parayı, kazandığı gibi hızlıca harcamaya başlar. Hızlı yaşam tarzı, yolsuzlukları ve suç faaliyetleri nihayetinde dikkat çekmeye başlar.

Yol Arkadaşım

Türk komedi filmi Yol Arkadaşım, birbirinden tamamen farklı kişiliğe sahip Onur ve Şeref’in beklenmedik bir şekilde bir araya gelmesiyle başlayan yolculuğu anlatır. Onur, başarılı bir iş adamıdır ve her şeyi planlayarak yaşayan, düzenli bir hayat süren biridir.

Şeref ise tam tersine, hayatını keyifli ve spontane bir şekilde yaşayan, biraz asi ve özgür ruhlu biridir. Bir gün, tesadüfen tanışırlar ve Onur, istemeden Şeref’in kendisine eşlik etmesini kabul eder. Bu yolculukta başlarına gelmeyen kalmaz. Yol Arkadaşım, Türk imzası taşıyan en iyi yerli komedi filmleri arasında yer alıyor.

Yukarı Bak (Up)

Pixar Animation Studios tarafından hazırlanan animasyon filmi Yukarı Bak, yaşlı bir adamın hayalini gerçekleştirmek için olağanüstü bir maceraya atılmasını konu almaktadır. Carl, hayatını geçirdiği evini yıkmak isteyen inşaat şirketleri tarafından çevrelenen küçük bir evde yaşamaktadır.

Eşi Ellie’nin ölümünden sonra yalnız kalan Carl, evlerinin ve anılarının yok olmasını engellemek için evini de alarak Güney Amerika’ya gitmeye karar verir.

Dumb and Dumber

1994 yılında Peter Farrelly tarafından yönetilen Dumb and Dumber, en iyi komedi filmleri arasında yer alıyor. Söz konusu yapım, Lloyd Christmas ve Harry Dunne adında iki enayi arkadaşın başlarına gelen komik olayları konu almaktadır.

Lloyd, güzel bir kadın olan Mary Swanson’ı (Lauren Holly) havaalanında taksiye bindirdiğinde, Mary’nin çantasını unuttuğunu fark eder. Bunun üzerine Lloyd ve Harry, çantayı Mary’ye geri götürmek için bir yolculuğa çıkarlar.

Hükümet Kadın

Hükümet Kadın, 2013 yılında Sermiyan Midyat tarafından yönetilen ve başrolünde Demet Akbağ’ın yer aldığı bir Türk komedi filmidir. Söz konusu yapım, bir kadının beklenmedik şekilde muhtar olmasıyla yaşanan olayları konu almaktadır.

Filmde, Xate (Demet Akbağ) adlı sıradan bir kadın, bir köyde yaşamaktadır. Köydeki muhtar, görevini yapamayınca, köylüler Xate’yi muhtar yaparlar. Başlangıçta bu görevi kabul etmekte tereddüt eder ancak sonunda kabul etmek mecburiyetinde kalır.

Xate, kadın olmanın getirdiği zorluklarla mücadele ederken, belediye başkanı ve diğer bürokratlarla da karşılaşır. Ancak kendisini etkileyen haksızlıklara ve ayrımcılığa karşı direnç göstererek, köyün sorunlarını çözmek için elinden geleni yapmaya çalışır.

Her Şeye Evet (Yes Day)

Her Şeye Evet, Amerika’da ebeveynlerin çocuklarına bir gün boyunca istedikleri her şeyi yapma özgürlüğü verdiği bir etkinliği anlatmaktadır. Carlos ve Allison Torres çifti, sıkı ve disiplinli bir şekilde çocuklarını büyütmektedir.

Bir gün çocukları, “Yes Day” adında bir etkinliği öğrenirler ve ebeveynlerinden bir gün boyunca her şeye “evet” demelerini isterler. Carlos ve Allison, çocuklarının isteklerini yerine getirmeye karar verirler ve bu süreçte birlikte aktiviteler yaparlar, iletişimlerini güçlendirirler ve aile bağlarını kuvvetlendirirler. Her Şeye Evet, en iyi komedi filmleri arasında yer alıyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizler de aşağıdaki Yorumlar kısmından Türk veya yabancı komedi filmleri önerebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir