Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Satranç turnuvasında birinci atılım Lider Çiftçi’den

Satranç turnuvasında birinci atılım Lider Çiftçi’den

ateshaber ateshaber -
29 0

KOCAELİ (İGFA) – Sporun parlayan yıldızı Kocaeli Çayırova’da, şenlik havasında satranç turnuvası başladı. Çayırova Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği satranç turnuvasına Türkiye’nin dört bir yanından 434 sportmen uzunluk gösterdi. 8 kategoride yarışan atletler, iki gün boyunca derece elde edebilmek için çaba edecek. Günün erken saatlerinde salonda başlayan hareketlilik, gün boyunca devam etti. Spor kenti Çayırova vizyonunu ortaya koyarak, ilçenin sporda yakaladığı muvaffakiyetlerin da mimarı olan Çayırova Belediye Lideri Bünyamin Çiftçi, satranç turnuvasında uzunluk gösteren atletleri yalnız bırakmadı. Turnuvada birinci hamleyi Lider Çiftçi yaparken, aktifliğin gerçekleştirildiği kapalı spor salonu etrafında hem sportmenlerin hem de ailelerin rahatı için her şey düşünüldü. Çayırova Belediyesi takımları, dışarda öğrencilerini bekleyen veliler için çadırlar kurarak ikramda bulundu. Ayrıyeten turnuvada çaba eden atletler için de maç ortalarında ikramlar dağıtıldı.

ÇAYIROVA’YI SPOR KENTİ YAPTIK

Satranç turnuvasında iştirakçilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Lider Çiftçi, “Biz 4 yılda Çayırova’mızı spor kenti yaptık, bunun memnunluğunu yaşıyoruz. Hamdolsun birçok branşta ve alanda Çayırova’mızı tanıttık ve çok sayıda başarıyı Çayırova’mıza kazandırdık.

21 VİLAYETTEN 434 YARIŞMACI

En son geçtiğimiz hafta basketbolda şampiyon olduk ve birinci lige çıktık. Bugün de başka bir branş olan satranç turnuvasını düzenliyoruz. Türkiye geneli satranç turnuvasının ikincisini yapıyoruz. Turnuvamızda 434 yarışmacımız ve 21 vilayetimizden iştirak var. Edirne’den Kars’a, Ordu’dan Hatay’a kadar her bir vilayetten yarışmacılarımız bugün ter dökecek.

TALEP EDİLEN HER BRANŞTA HİZMETE DEVAM

Ben Çayırova’mıza kadar gelen değerli iştirakçilerimize ve yavrularımıza muvaffakiyetler diliyorum. Bizden talep edilen her bir branşta gençlerimize ve çocuklarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Hepinizi çok seviyor ve muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

AİLELERDEN ÇİFTÇİ’YE TEŞEKKÜR

Dışarıda bekleyen ailelerle bir mühlet sohbet eden Çayırova Belediye Lideri Bünyamin Çiftçi’ye kusursuz tertipten ötürü iştirakçiler teşekkür etti.

İKRAMLAR BELEDİYEDEN

Çayırova Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği satranç turnuvasında uzunluk gösteren atletlerin aileleri de düşünüldü. Çayırova Belediyesi takımları, günün birinci saatlerinden itibaren salon etrafında kurdukları çadırlar ve ikram alanlarıyla yarışmacı ailelerinin gereksinimlerine yanıt verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir