Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. İşte karşınızda yeni Mustang

İşte karşınızda yeni Mustang

ateshaber ateshaber -
28 0

İSTANBUL (İGFA) – Büsbütün yeni Mustang Dark Horse baz alınarak tasarlanan Mustang GT3 yarış aracı, Le Mans 24 Saat öncesinde gerçekleştirilen 100. yıl kutlamasında yarış dünyasına tanıtıldı. Mustang yarış aracı, dünyanın önde gelen motorsporları dizayncısı Troy Lee’nin bahadır ve renkli dizaynıyla dikkat çekiyor. Efsanevi Mustang GT3, birebir vakitte Troy Lee’nin Ford yarış araçlarıyla birinci çalışmasını temsil ediyor.

Ford, bu lansmanla birlikte Mustang’i resmi olarak küresel FIA GT3 kategorisine dahil etti. Ford’un Le Mans 24 Saat’teki son zaferi 2016 yılında Ford GT ile gelmişti.

Ford Motor Company CEO’su Jim Farley, Ford ve Le Mans’ın tarihlerinin iç içe olduğunu belirterek, “Şimdi dünyanın en heyecanlı ve en kıymetli yarışına geri dönüyoruz. Artık yalnızca Ford ve Ferrari birbirine karşı yarışmıyor. Ford, herkese karşı yarışıyor. Motamot Bronco ve Raptor ile off-road’da yaptığımız üzere Mustang ile Le Mans’a geri dönmek, küresel motorsporları işi oluşturmamızda çok kıymetli bir adım” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir