Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Sabiha Gökçen’den British Airways Londra uçuşlarına başladı

Sabiha Gökçen’den British Airways Londra uçuşlarına başladı

ateshaber ateshaber -
29 0

İSTANBUL (İGFA) – İngiltere’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi British Airways ile Londra Heathrow Havalimanı’ndan birinci uçuş 1 Haziran Perşembe günü İstanbul Sabiha Gökçen’e (ISG) gerçekleşti.

Pazartesi, Salı, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4 sefer olarak gerçekleştirilecek SAW-LHR çizgisi uçuşlarda Airbus A320 ve A321 uçakları kullanılacak.

UÇUŞ GRUBUNUN TAMAMI KADIN

Dünyanın birinci bayan savaş pilotu Sabiha Gökçen’in onuruna, British Airways birinci uçuş için Kaptan Pilot Jessica Telford ve Yardımcı Pilot Kerry Bennett olmak üzere, tamamı bayanlardan oluşan bir kabin grubu görevlendirdi.

British Airways’in gösterdiği bu jesti çok manalı bulduklarını belirten Sabiha Gökçen Havalimanı CEO’su Berk Albayrak, bu uçuşun bayanların kesim içindeki varlığına dikkat çektiğini söz etti. “LHR-SAW birinci uçuşumuz, bayanların havacılık dalında daha fazla varlık göstermesi için ilham verici bir örnek oldu” diyen Albayrak, havacılıkta daha fazla bayanın istihdam edilmesi için uğraş gösterdiklerini vurguladı.

Söz konusu iş birliği sayesinde Sabiha Gökçen yolcularının, British Airways’in geniş küresel rota ağından faydalanabileceğini belirten Berk Albayrak, “Sabiha Gökçen 51 ülkede 115 dış çizgi ve 39 iç çizgi olmak üzere toplam 154 destinasyona hizmet veriyor. İş birlikteliği sayesinde artık Londra Heathrow üzerinden British Airways’in 65 ülkedeki 200’den fazla destinasyonuna daha irtibat sağlayabilecek pozisyona geldik. Bu bağlanabilirlik altyapısına, British Airways’in hizmet kalitesi ve geniş filosu da eklendiğinde SAW-LHR çizgisinin turizm kesimine de büyük katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir